A nyomozás eddigi adatai szerint a 18 éves K. Róbert a monori vasútállomásról 2020. március 11-én kora este és 2020. március 12-én 8 óra 50 perc közötti időben ellopott egy lezárt, Honda típusú személygépkocsit, majd négy ismerősével kihajtott Gomba település külterületére, és a tó melletti földúton tette próbára a bordó autót. A közelben többen csak a szokatlanul nagy sebességgel és hanggal ralizó autóra figyeltek fel.
A kiérkező rendőrök a helyszínen öt fiatalembert találtak, és meglett az akkor egy órája körözött, a lopás óta azonban néhány sérülést elszenvedett Honda is, amelyet a helyszíni szemlét követően visszaadtak jogos tulajdonosának.
K. Róbert tagadta a terhére rótt bűncselekmény elkövetését, elmondása szerint a tóhoz azért kirándult busszal, hogy a tájban gyönyörködjön. Elfogását követően az alkalmazott kábítószerteszt THC-ra és COC-ra pozitív eredményt mutatott, ezért mintavételre előállították.
Jármű önkényes elvétele bűntettének megalapozott gyanúja miatt – szabadlábon hagyása mellett – indult ellene eljárás a Monori Rendőrkapitányságon. (De mi lett a többi még ártatlanabb fiatalemberrel? – a szerk.)
(Police)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »



