Idén is felvonult a HVIM. A rendezvény Vajdahunyad váránál kezdődött 16:32-kor, mintegy 500 fő részvételével. Egy vármegyés lány megindító módon konferálta fel a rendezvényt. Kifejtette, hogy ő csak egy fiatal lány, és sokan feltehetik a kérdést, hogy honnan tudja, mi volt a trianoni békediktátum, de mégis fáj neki a gyalázat, hiszen nem lehet elfelejteni az elszakított nemzetrészeket.
Az első felszólaló Dorogi György volt, a Nemzeti Légió képviseletében. Kifejtette, hogy a békediktátumon egyedül az önszerveződő alakulatok, mint a Rongyos Gárda vagy a Nemzeti Hadsereg tudtak csak segíteni, ezért van létjogosultságuk az ilyen szerveződéseknek. Az újonnan megalakuló szervezet várja soraiba a tettrekész hazafiakat.
A következő felszólaló előtt a Magyar Csárdás Projekt katonanótákkal buzdította a megjelenteket.
Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke beszédében azt a kitartást méltatta, amivel a rendezvényt évről évre megrendezik a vármegyések. Arra biztatta a jelenlévőket, hogy ne adják fel soha a harcot, ne tegyék le a zászlót, mert nincsen utánunk senki, aki átvegye azt. Aki jelen van ezen a megmozduláson, az képviseli a minőséget.
A Vármegye alapítója kitért székely bajtársainak ügyére, Beke Istvánra és Szőcs Zoltánra, akik a mai napig a börtönben vannak. A szerb nagykövetségnél Kónyi-Kiss Botond (HVIM alelnök) hosszasan sorolta, hogy semmi sem oldódott meg az elmúlt években. Trianon tragédiája ugyanúgy aktuális a mai napig, sőt, a liberális demokrácia tovább rontott a helyzeten.
Kónyi-Kiss elmondta, hogy a kispolgári, békés és demokratikus eszközök megbuktak, ezekkel nem lehet eredményeket elérni, úgyhogy ideje radikális lépéseket tenni.
A HVIM vezetői idén először megkoszorúzták a Thököly út és Dózsa György út kereszteződésében található Trianon-emlékművet. A román nagykövetségnél Szabó László vármegyés szavalta el a szintén vármegyés, elhunyt Simon Péter buzdító versét.
Barcsa-Turner Gábor (HVIM társvezető) ott folytatta a beszédét, ahol Kónyi-Kiss Botond abbahagyta: a jelenlévőktől megkérdezte, hogy ki az, aki nem felejtette el a bebörtönzött székely vármegyéseket, illetve ki tenne meg mindent a kiszabadításukért.
Egy akciócsoport létrehozását jelentette be a színpadról, amihez a helyszínen is lehetett csatlakozni.
Dobay Gergely (felvidéki HVIM-vezető) a szlovák nagykövetségnél az elszlovákosítás következményeire hívta fel a figyelmet és arra, hogy mennyire nehéz megmaradni magyarnak Felvidéken, de ők sem adják fel a harcot.
A rendezvényen a Nemzeti Légió és a Mi Hazánk Ifjai is részt vettek. A felvonulás fegyelmezetten, erőt sugárzóan zajlott le, minden atrocitás nélkül. Jövőre, a 100 éves évfordulóra, 20. alkalommal is megrendezi az erődemonstrációt a HVIM.
kuruc. info
Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »