Jubileumi futóversenyek – abaújszinai és nagykaposi sikerekkel

Két, a jubileumát ünneplő futóverseny résztvevői voltak a Nagykaposi Futóklub és az Abaújszinai Atlétikai Kör tagjai.

A Kassa-vidéki járásban lévő Felsőmislyén (Vyšná Myšľa), illetve Varannón (Domašská 10) álltak rajthoz. Az előbb említett helyen már 15., az utóbbin pedig 10. alkalommal. Felsőmislyén a 60 és 70 év felettiek domináltak. Az Ung-vidékieket képviselve Papp Zoltán (70 év felett) 12:54-es idővel a 6., Vargaestók Géza (60 év felett) 12:55-tel pedig a 7. helyen ért célba 2,3 km-en.
Az Abaújszinai Atlétikai Kör tagja, Huszár Tibor a 4,6 kilométeres távot hatodikként teljesítette (27:51). A nagykaposi Puskarik Benjamin és az abaújszinai Hudák Erzsébet a 6,9 kilométeres távot választotta. Puskarik 38:18-as, míg Hudák 42:21-es időeredménye a 16., illetve a 22. helyezést jelentette számukra.

A domašai versenyen is több mint 30 fokos hőségben teljesítették a 10 kilométeres távot a versenyzők. Ezen a megmérettetésen a nagykaposi Tusai Roland érte el a legjobb helyezést: a 178 résztvevő közül az előkelő 19. helyet szerezte meg. A dobogóra viszont csak a 70 év felettiek kategóriájában versenyző abaújszinai Ficzere Bertalan, valamint a nagykaposi Papp Zoltán állhatott fel egymás mellé másodikként, illetve harmadikként.

Forrás:ujszo.com