Japánba és Dél-Koreába látogat a zsidó és a néger fickó

Japánba és Dél-Koreába utazik a jövő héten Antony Blinken amerikai külügy- és Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter – közölték szerdán minisztériumaik.

A Reuters hírügynökség szerint a látogatás a növekvő aggodalmakat tükrözi az erősödő kínai és észak-koreai nukleáris és rakétaprogram jelentette kihívások miatt.

Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint Blinken és Austin "2+2"-formátumú tárgyaláson vesz részt japán és dél-koreai hivatali partnereivel március 16. és 18. között.

Az Egyesült Államok célja a kulcsfontosságú szövetségesekkel való kapcsolatok erősítése, miközben Kína egyre agresszívabb külpolitikai megközelítést alkalmaz az Indiai- és Csendes-óceán térségében, és máshol is.

Hírdetés

A januárban hivatalba lépett Joe Biden amerikai elnök kormányzata ezenkívül teljes mértékben felülvizsgálja politikáját is Japánnal és Dél-Koreával Észak-Koreát illetően.

Ugyancsak szerdán a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi székhelyű lap arról számolt be: az Egyesült Államok és Kína tárgyalásokat folytat egy lehetséges külügyminiszteri találkozóról Alaszkában. A lehetséges találkozót az alaszkai Anchorage-ben tarthatják, amely félúton Peking és Washington között, és – mint arra az SCMP rámutat – a nemzetközi média figyelmétől távol található. A hivatalos pekingi körökkel állítólag jó kapcsolatban álló SCMP azonban hangsúlyozta, hogy a pontos helyszínt még nem döntötték el.

A Peking és Washington közötti kapcsolatok Biden elődje, Donald Trump elnöksége idején mélypontra jutottak azóta, hogy a két ország 1979-ben diplomáciai kapcsolatokat létesített egymással. Peking újrakezdést javasol az új amerikai kormányzatnak, ehhez azonban feltételeket szab. Kína arra szólítja fel az Egyesült Államokat, hogy hagyjon fel a "beavatkozással" a kínai belügyekbe, köztük azzal, hogy bírálja azt, ahogyan Kína az ujgur muszlim kisebbség és Hongkong ügyéhez áll hozzá. Peking ezenkívül felszólítja az Egyesült Államokat, hogy hagyjon fel a kereskedelmi háborúval és azzal, hogy támogatja Tajvant, amelyet Kína saját részének tart.

(MTI)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »