Japán–svéd: az lett az eredmény, ami mindkét félnek jó volt

Japán–svéd: az lett az eredmény, ami mindkét félnek jó volt

Visszafogott teljesítménnyel a japán és a svéd válogatott 1-1-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó-világbajnokság F csoportjának harmadik, utolsó fordulójában, így az ázsiaiak a második, a skandinávok a harmadik helyen jutottak tovább.

A japán válogatott a hetedik világbajnokságán negyedszer jutott tovább a csoportkörből. Korábban mindháromszor a nyolcaddöntőig jutott.

A svédek legutóbb az 1990-es tornán búcsúztak a csoportmérkőzések után, azóta a mostanival együtt ötödször készülhetnek a kieséses szakaszra.

Világbajnokság, F csoport, 3. (utolsó) forduló:

Hírdetés

Japán-Svédország 1-1 (0-0)

Dallas, AT&T Stadion, 70 137 néző, v.: Barton (hondurasi)

gólszerzők: Maeda (56.), illetve Elanga (62.)

sárga lap: Tanigucsi (77.), illetve Hien (32.), Gyökeres (84.)


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »