Itt vannak 2019 legjobb magyar fotói

Kihirdették a 38. Magyar Sajtófotó Pályázat díjazottait; a legjobb munkákból április 16-án nyílik kiállítás a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban.

A pályázatra ezúttal 267 fotográfus 2488 pályaművet küldött, a beérkezett képek száma összesen 6079 volt. A nemzetközi zsűri elnöke Szlukovényi Tamás, tagjai Daniela Mrazkova, Ron Haviv, Joao Silva és Stiller Ákos voltak.

Az ünnepélyes díjátadója, a pályázat anyagából rendezett 38. Magyar Sajtófotó Kiállítás megnyitója és Az év fotói című album bemutatója, április 16-án lesz a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban. A MÚOSZ Nagydíj és az André Kertész-nagydíj nyertesének a nevét is ott hozzák majd nyilvánosságra.

A nyertesek:

• A legjobb kollekcióért odaítélt Munkácsy Márton-díjat Török János (Délmagyarország) kapta; ő lett idén a megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter is.
  • A legjobb teljesítményt nyújtó 30 év alatti fotóriporternek járó Szalay Zoltán-díjat idén is Mónus Márton (MTI/MTVA) érdemelte ki.
  • A Magyarországon készült legjobb hírképért Dombóvári Tamást (szabadfoglalkozású) tüntették ki Escher Károly-díjjal.
  • A frissen létrehozott fenntarthatósági díj első nyertese Ladjánszki Máté lett.
  • Hírdetés

• A Hír, eseményfotó kategória első helyén Dombóvári Tamás (szabadfoglalkozású) végzett.
  • A Képriport kategória legjobbjának Ajpek Orsolya (Index) anyagát választotta a zsűri.
  • Cséfalvay Á. András (Parameter.sk) lett a Mindennapi élet (egyedi) kategória győztese, a Mindennapi élet (sorozat) kategóriában Kovács Bea kapta az első díjat.
  • Az Emberábrázolás-portré (egyedi) kategória első helyén Kölcsey-Gyurkó Sára végzett, az Emberábrázolás-portré (sorozat) kategóriában pedig Bielik István (szabadfoglalkozású) lett az aranyérmes.
  • Polyák Attila (Origo) a Művészet (egyedi) kategória első díját kapta meg, Mohai Balázs (MTI/MTVA) pedig Művészet (sorozat) kategória legjobb anyagát készítette idén.
  • Török János kapta a Természet és tudomány (egyedi) kategória aranyérmét is, a Természet és tudomány (sorozat) kategória első díját pedig Hajdú D. András (szabadfoglalkozású) nyerte.
  • A Sport (egyedi) kategória első helyén Földi Imre (Nemzeti Sport) végzett, míg a Sport (sorozat) kategóriában Török Jánost jutalmazta első díjjal a zsűri.
  • Kerekes M. István lett a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória győztese, a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat) első helyére pedig Hajdú D. András munkáját sorolta a zsűri.

• Forrás:infostart.hu