Ismét bizonyítottak a háromszékiek

Ismét bizonyítottak  a háromszékiek

A háromszéki cselgáncsozók, karatékák és birkózók több érmet is szereztek az elmúlt hétvégén megtartott versenyeken: előbbi két sportág képviselői országos bajnokságon, míg utóbbiak szintén országos szintű viadalon bizonyítottak.

Cselgáncs. Péntektől vasárnapig Kolozsváron tartották meg az U14-es és U16-os korosztályú cselgáncsozók földharc (ne-waza) országos bajnokságát. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK dzsudokái a tizenhat év alattiak mezőnyében mérettettek meg, Simon Tege (55 kg) a második, Tamás Gábor Krisztián (55 kg) a harmadik, Veres Flóra Boróka (57 kg) az ötödik, Kovács Máté (81 kg) a kilencedik pozícióban végzett, míg Pál Norbert helyezés nélkül zárt. A Sepsiszentgyörgyi MSK csapatából az U14-esek között Dancs Dávid Erik (38 kg) az ötödik, Lavinia Dîrjan (44 kg) a kilencedik lett, míg U16-ban Adrian Stăn­ciuleasa (66 kg) aranyéremmel a nyakában tért haza.

Sitó-rjú karate. A céhes városi Sporting Budo kilenc sportolóval vett részt az elmúlt hét végén Râmnicu Vâlceán megtartott sitó-rjú karate országos bajnokságon, ahol 24 klub színeiben összesen 400 versenyző harcolt az érmekért. A kézdivásárhelyiek közül Kovács-Rákossy Dorka a technikai versenyszámban (makiwara – 8 év, 30 kg) első lett, akárcsak Dombi Hunor (8–9 év, 30 kg), aki kumitében bizonyított. Ezüstérmes volt Dezső Delénke Rozália (10–11 év, 35 kg), Mézga Hanna (kadét, +55 kg), míg Dobra Achilész (8–9 év, 35 kg), Kelemen Dávid (10–11 év, 35 kg), Illyés Hunor (12–13 év, 38 kg) bronzot szerzett. Mindannyian küzdelemben állhattak fel a dobogóra.

Birkózás. A Sepsi ISK (edzők: Hatos Péter, Kertész Dávid és Kertész Mátyás) nyolc birkózópalántáját nevezte az elmúlt hétvégén Călărași-on megszervezett ifjúsági V-ös korosztály számára meghirdetett országos versenyre, ahonnan három dobogós helyezéssel tértek haza sportolóink. A legjobb eredményt Sebestyén Ádám (46 kg) szállította, aki második lett, mellette Paizs Panna (27 kg) és Málnási Ábel (60 kg) a harmadik, Sándor Dorka (27 kg) pedig a negyedik volt. Jól küzdött Gergely István (24 kg), Nagy Botond és Paizs Barna (28 kg), Molnár András (44 kg), de nem jutottak a pódium közelébe. (t)