Az új pápa megválasztása mindig különleges kegyelmi idő az Egyház életében. A Szentlélek vezetésében új pásztort kap a világegyház, aki Péter utódaként vállalja, hogy megerősíti testvéreit a hitben, s szeretetben vezeti Krisztus nyáját. XIV. Leó szolgálatának kezdetén minden hívőt megszólított: „Mindenkire számítok a közös úton az Úr felé.”
Ez a kijelentés bátorítóan és meghívóan hangzott szerte a világon, így a dunaszerdahelyi plébániai közösség szívében is visszhangra talált.
A plébánia hívei hittel és odaadással válaszoltak a Szentatya hívására. Úgy döntöttek, hogy lelki adományokkal járulnak hozzá XIV. Leó pápai szolgálata megerősítéséhez, és egyúttal tanúságot tesznek az Egyházhoz való hűségükről.
Elsősorban rózsafüzér imádságokkal kívánják kísérni a Szentatyát – kérve a Boldogságos Szűz Mária közbenjárását, aki különösen is anyai oltalmát nyújtja Krisztus földi helytartójának. Ezen túlmenően a hívek szentmiseszándékokat ajánlanak fel a Szentatyáért és az ő szándékaira.
A dunaszerdahelyi plébánia közössége e szentmise-intenciókat az afrikai Zambiában szolgáló papokra bízza, akik vállalták, hogy ezeket a szentmiséket bemutatják. Így e lelki felajánlás egyszerre válik az egyetemes Egyház szolgálatává és missziós segítséggé:
„Az új Szentatyát támogatjuk imával és szentmise-áldozattal, ugyanakkor az afrikai egyházat is erősítjük, ahol sok esetben szűkösek a lelkipásztori erőforrások és anyagi eszközök.”
Ez a kezdeményezés gyönyörű példája az Egyház egységének, ahol a világ távoli pontjai között is élő kapcsolat jöhet létre – a szeretet és a hit által.
A gyerekek is részt vállaltak a lelki ajándékozásban: a legkisebbek rajzokat és festményeket készítenek, melyeken személyes üzeneteiket is megfogalmazzák a pápa felé. E gyermeki ajándékok a szeretet, az öröm és a hit letisztult kifejezései, melyek különösen értékesek a Szentatya számára, aki szívén viseli a gyermekek nevelését és a családok támogatását.
A dunaszerdahelyi plébániai közösség az elkövetkező hetekben szeretné ezen ajándékokat – az imákat, a miseszándékokat és a gyermekek műveit – eljuttatni a Szentatyához. Ezzel is kifejezik, hogy valóban számíthat rájuk a közös úton, az Úr felé vezető zarándoklatban.
„Szeretettel és imával fogadjuk XIV. Leó pápát! Kérjük számára a Szentlélek erejét, a Szűzanya oltalmát, és hűséges imáinkkal kísérjük egész pápai szolgálata során.”
Forrás: dunaszerdahelyi római katolikus plébánia
Fotó: L’Osservatore Romano Facebook-oldala; Vatican News
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


