Ilyen talán még sosem volt Angliában

Négy gólos hátrányból fordított egy rájátszásos mérkőzés visszavágóján a Sheffield Wednesday. A tét a másodosztályba való feljutás volt.

Az angol harmadosztály rájátszásában a Sheffield Wednesday a Peterborough elleni párharc első meccsét 4–0-ra elveszítette. A második meccsen azonban 25 perc után már két góllal vezetett, és végül a 98. percben megszerezte a hosszabbítást érő negyedik gólt is. A hosszabbításban a Peterborough betalált, jött viszont még egy hazai gól, így 120 perc után 5–1 volt eredmény, tizenegyesek döntöttek – vette észre a focicsatát a player.hu.

A büntetőpárbajban Sheffieldből senki sem hibázott, így a Wednesday bemutatta az angol foci történetének egyik legnagyobb fordítását, és bejutott a rájátszás döntőjébe.

Ahhoz, hogy felkerüljenek a másodosztályba a Wembley-ben kell legyőzzék a Barnsley-Bolton meccs győztesét.

Nyitókép: Rost-9D/Getty Images