A jeggyel időegység alatt bármennyit lehet utazni.
Az időalapú jegyről közönségszavazást indított a Facebook-oldalán még október közepén a BKK, azt tudakolva, hogy milyen összvonalas, időalapú mobiljegyet szeretnének: 30, 60, vagy 90 perceset. E jegytípus lényege, hogy nem kellene minden átszálláskor új jegyet érvényesíteni, csak arra kellene figyelni, hogy a megfelelő időtartamra szóló jegyet váltsa meg az utas az utazás kezdete előtt.
A vasárnap déli állás szerint közel négyezren szavaztak, a legtöbben (a válaszadók fele) a 60 perces változatra. A második legnépszerűbb a 90 perces jegy (a válaszok mintegy 30 százalékával).
Felmerül persze a kérdés, valaki be is írta kommentben: ha egy negyed órás útra valaki vesz egy félórás jegyet, de beragad a dugóba és lejár az idő, mielőtt célba érne, akkor mi történik? A BKK a kérdezőnek azt válaszolta, „gondoltunk erre is… hamarosan erről is mesélünk”.
Egyszóval úgy tűnik, komolyan gondolja a Budapesti Közlekedési Központ az ügyet. A Telex meg is kérdezte a társaságot, amely azt válaszolta, hogy
a jegytípus mobiltelefonról is megvásárolható lenne.
Mint azonban a BKK írta, még nincs végleges döntés a hosszáról és a működéséről, „a pontos termékkoncepció részleteinek kidolgozása még folyamatban van, dolgoznak a megvalósításán”. Hozzátették, az igények pontosabb megismerése céljából további vizsgálatokra van szükség ahhoz, hogy az új, időalapú mobiljegy termékportfóliót kialakítsák.
A portál emlékeztetett: Tarlós István korábbi főpolgármester és Pintér Sándor belügyminiszter még 2019 áprilisában írt alá egy megállapodást, ami szerint 2020 végén már időalapú jegyeket lehet venni e-személyivel, hallgatói kártyával, utazási kártyával. Az időalapú BKK-jegy budapesti bevezetését hátráltathatja ugyanakkor az a kormányrendelet, ami megtiltja az önkormányzatoknak, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt hozzányúljanak a szolgáltatásaik díjtételeihez.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »