Huszonöt éve halt meg Zámbó Jimmy. Feloldhatják a titkos nyomozati aktát Vrabec Mária2026. 01. 02., p – 17:23
2001. január 2-án, a hajnali órákban végzetes lövés érte csepeli otthonában Zámbó Jimmy énkest, a kor egyik legnagyobb sztrárkát. Azóta is találgatásk tárgya, hogy véletlen baleset vagy gyilkosság történt, ő maga húzta meg véletlenül a ravaszt, vagy valaki más. A kételyeket csak fokozta, hogy az ügy aktáját huszönöt évre titkosították.
A hivatalos megállapítások szerint az énekes szilveszter után feleségével, Edittel és egy barátnő társaságában tartózkodott a lakásban.
Az este folyamán Jimmy Beretta típusú pisztolyával két lövést adott le az ablakon keresztül, majd hogy biztosítsa a feleségét, hogy üres a tár, a pisztolyt a fejéhez emelte és meghúzta a ravaszt. A bent maradt lövedék elsült és halálos sérülést okozott, Jimmy még aznap délben meghalt a Honvéd kórházban.
Temetésén, amelyet a tévé is közvetített, több tízezren vettek részt, sírehelye zarándokhellyé vált. 2022-ben nagy sikerű tízrészes sorozat készült az életéről A király címmel, amelyben Olasz Renátó és Nagy Ervin alakították Jimmyt
Bár az ügyet lezárták, az elmúlt huszonöt évben számtalan találgatás, egymásnak ellentmondó vallomás és feltételezés látott napvilágot, amelyek tovább erősítették a szokatlan, nlgy és fél oktávos hangterjedelmű énekes köré szövődő legendát.
Kiderülhet az igazság
A tragédia hallatán az elsők között ért ki a helyszínre Vágó Imréné, a XXI. kerület akkori rendőrkapitánya, aki a család régi barátja volt, és a helyszínt biztosító rendőrök munkáját felügyelte.
Az azóta visszavonult rendőrtiszt szerint összevetették a tanúvallomásokat és a jegyzőkönyveket a cellainformációkkal, és ezeket 25 évre titkosították – 2026. január 2-ig,
Sokan a titkosítás miatt sem tudták elfogadni, hogy baleset történt volna, Zámbó Jimmy halálának körülményeit máig találgatások, összeesküvés-elméletek övezik. Olyanok is vannak, akik szerint Jimmy még mindig él, csak megrendezte a halálát. A a következő hetekben azonban fény derülhet az igazságra.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


