HIVATALOS: egyetlen túlélője van az Indiában lezuhant repülőgépnek, amelynek fedélzetén 242-en utaztak

HIVATALOS: egyetlen túlélője van az Indiában lezuhant repülőgépnek, amelynek fedélzetén 242-en utaztak

HIVATALOS: egyetlen túlélője van az Indiában lezuhant repülőgépnek, amelynek fedélzetén 242-en utaztak Balaskó Réka2025. 06. 12., cs – 22:29

Egyetlen túlélője van az Air India AI171 járatának tragikus szerencsétlenségének – közölte az ahmedabádi rendőrség. 

Röviddel a felszállás után lezuhant az Air India légitársaság Ahmedábádból London Gatwick repülőterére tartó járata. A tragédia csütörtökön történt, néhány másodperccel a gép felemelkedése után. A Boeing 787-8 típusú repülőgépen összesen 242 ember tartózkodott, ebből 230 utas és 12 fő személyzet.

A hatóságok közlése szerint a fedélzeten lévő 242 személy közül 241-en életüket vesztették. Egyetlen túlélőről számoltak be: egy indiai származású brit állampolgárról, akit kórházban ápolnak.

A brit állampolgárságú Vishwashkumar Ramesh csodával határos módon élte túl a balesetet. A 38 éves férfi a repülőgép 11A ülésén utazott, közvetlenül a vészkijárat mögött, és a zuhanás közben kiugrott a gépből, így menekült meg.

Családja szerint Ramesh a baleset után maga hívta fel őket, hogy közölje: életben van, de még ő maga sem érti, hogyan menekült meg. 

Hírdetés

Fogalmam sincs, hogyan jutottam ki a repülőgépből 

– idézte testvére, Nayankumar, aki a családi ház előtt adott nyilatkozatot. Hozzátette: a család teljesen megdöbbent, amikor meghallották a hírt.

Egy másik rokon, Jay elmondta, hogy Ramesh beszélt édesapjával is, és aggódva érdeklődött testvére, Ajay felől, aki szintén a fedélzeten tartózkodott, de hollétéről továbbra sincs információ. Jay azt is hozzátette: Ramesh arca megsérült, de képes volt saját lábán eljutni a mentőautóig.

A balesetet követően a rendőrség korábban 294 halálos áldozatot jelentett, azonban ezt a számot később pontosították. Vidhi Csaudhari, a helyi rendőrség egyik vezető tisztségviselője elmondta, hogy a téves adat oka részben az volt, hogy egyes testrészeket tévesen többször is számba vettek.

A hatóságok jelenleg is vizsgálják a katasztrófa körülményeit, hogy kiderítsék, mi vezethetett a súlyos balesethez. A tragédia pontos okát egyelőre nem közölték a nyilvánossággal.

A Tata Group, az Air India tulajdonosa bejelentette: a légitársaság kártérítést fizet az áldozatok hozzátartozóinak.

(bbc, airindia)


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »