Hét turista vesztette életét a Bajkál-tavon, miután a buszuk alatt beszakadt a jég

Hét turista vesztette életét a Bajkál-tavon, miután a buszuk alatt beszakadt a jég

Hét turista meghalt pénteken, miután autóbuszuk beszakadt a szibériai Bajkál-tó jegén és elsüllyedt – közölték az orosz hatóságok.

A rendkívüli helyzetek minisztériumának regionális osztálya szerint a busz egy körülbelül három méter széles jéghasadékba zuhant, majd a tó fenekére süllyedt. „A mentőegységek víz alatti kamerával vizsgálták át a helyszínt, és hét ember holttestét találták meg” – tájékoztattak a hatóságok.

Bár a hatóságok hivatalosan nem közölték az áldozatok állampolgárságát, Igor Kobzev, az Irkutszki terület kormányzója megerősítette, hogy külföldiekről van szó, és hozzátette, hogy értesítették a Kínai Népköztársaság főkonzulátusát. A médiaértesülések szerint a turisták valószínűleg kínai állampolgárok voltak.

Szemtanúk beszámolója szerint az egyik turistának sikerült kimenekülnie a buszból, mielőtt az elmerült volna. A jármű jelenleg körülbelül 18 méteres mélységben található.

Hírdetés

A Bajkál-tó, a világ legmélyebb tava, Oroszország egyik legjelentősebb turisztikai célpontja, amely különösen a kínai látogatók körében népszerű.

A téli hónapokban a tó felszíne befagy, és jégutak alakulnak ki rajta, amelyeket a hatóságok folyamatosan ellenőriznek, és csak bizonyos típusú járművek számára engedélyeznek. A kijelölt útvonalakon kívüli közlekedés hivatalosan tilos, mivel a jég beszakadásának kockázata rendkívül magas.

SITA

Nyitókép forrása: Shutterstock


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »