Helytörténeti kifestő és arcképcsarnok a dunaszerdahelyi diákoknak

Helytörténeti kifestő és arcképcsarnok a dunaszerdahelyi diákoknak

Helytörténeti kifestőket és a város jeles személyiségeit bemutató brosúrákat kapnak a gyerekek és a diákok Dunaszerdahelyen. A pedagógusok szerint is hasznos a kiadvány, amely erősiti a lokálpatriotizmust.

A magyar alapiskolák diákjai és az óvodások kapják meg a Dunaszerdahelyi kifestőt és a Dunaszerdahely jeles személyiségei című 24 oldalas füzetet. Nagy Attila helytörténész, a városi lap főszerkesztője állította össze a kiadványokat. Az anyagot a város, a városi Prefects médiavállalat és a helytörténettel foglalkozó Bíró Márton Társulás jelentette meg. A brosúra célja, hogy röviden és közérthetően mutassa be a fiataloknak a városban született és élt híres személyiségeket. A tanulók megismerhetik a város fejlődésében fontos szerepet betöltő pókateleki Kondé Miklós Püspököt, a Kelet-kutató Vámbéry Ármint, Szladits Károly jogtudóst, Csaplár Benedek néprajzkutatót, Banyák Simon cimbalmost. Rajtuk kívül kevésbé ismert személyiségek is helyet kaptak a füzetben, köztük a Sárga kastély építője, Padányi Bíró Márton veszprémi püspök, Gálfy Ignác 1848as honvédtiszt, vagy Perley Lajos, a magyar ejtőernyőzés egyik első jeles alakja. Nagy Attila lapunknak elmondta, hogy főként a második világháború előtt élt legismertebb személyiségek szerepelnek a kiadványban, viszont folyamatban van egy nagyobb, bővített anyag előkészítése. A kifestőben megjelenik a múlt és a jelen, a város egykori és mai épületeit színezhetik ki a diákok. Így megismerhetik az egykor kőfallal körbevett Szent György-templomot, a nagyzsinagógát, a Sárga kastélyt, és a termálfürdő épületét is. A rajzokat Nagy Szabina, a magángimnázium diákja készítette. A kifestő rövid szövegében információkat is kapnak a diákok.

Hírdetés

Elsőként a Vámbéry Ármin Alapiskola diákjai kapták meg a füzeteket. Masszi János igazgató elmondta, hasznosak és praktikusak az új eszközök, amelyeknek a diákok és a pedagógusok is örülnek. „Sok új információt tudhatnak meg a tanulók a kiadványokból. Az alsótagozaton játékos, kreatív módon egészítik ki a tanitást, az idősebb évfolyamokban pedig erősítik a lokálpatriotizmust” – nyilatkozta az igazgató.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »