Hazai pályán maradtak alul a háromszéki csapatok (Labdarúgás, 3. Liga)

Hazai pályán maradtak alul a háromszéki csapatok (Labdarúgás, 3.  Liga)

Mindkét háromszéki csapat hazai vereséggel zárta az odavágó-sorozatot a harmadosztályú bajnokságban. A Sepsi OSK II. pénteken több mint 80 percet emberhátrányban játszva 1–0-ra kikapott a listavezető FC Câmpulung Muscel együttesétől. A Kézdivásárhelyi SE szombaton nem használta ki a helyzeteket, így 3–0-ra veszített a Barcarozsnyói Olimpic ellen a Sinkovits Stadionban.

Vereség emberhátrányban

A sepsiszentgyörgyi csapat sorsa Fehér Szilárd korai kiállítása után megpecsételődött, ugyanis a 9. percben a csatár piros lapot kapott egy szabálytalanság miatt. A külföldi játékosokkal teletűzdelt listavezető ezt kihasználva az első félidőben mezőnyfölényben játszott, amely helyzetekkel társult. Negyedóra elteltével Gedő Hunor kétszer is bravúrral védett, előbb Ștefan Ghiță távoli lövését, majd Elvis Ciaccio ismétlését is hárította. A folytatásban José Ntamack lehetőségét is szögletre tolta a háromszéki kapus, aztán nem sokkal később a házigazdák megszerezhették volna a vezetést, azonban Marian Voicu kiütötte Ius­tin Grigore kapáslövését. A szünethez közeledve előnybe került a Câmpulung, Cod­ruț Turcin próbálkozását blokkolta Gedő, viszont a sarokrúgást követő kavarodásban Marius Sanda a hálóba továbbított (0–1). A második félidőben a vendég együttes az eredmény megtartására törekedett, tördelte a játékot és minden lehetséges módon húzta az időt, míg a házigazdák emberhátrányban is mindent megtettek az egyenlítés érdekében. A 65. percben közel járt a gólszerzéshez Valentin Suciu legénysége, ám Davide Popsa közelről fölé lőtt. A rendes játékidő utolsó percében Andrei Ene lehetőségét Marian Ion a gólvonal közeléből kifejelte, így a megyeszékhelyi gárda sorozatban második mérkőzésén szenvedett vereséget.

3. Liga, alapszakasz, 5. csoport, 9. forduló: Sepsi OSK II.–FC Câmpulung Muscel 0–1 (0–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Adrian Frățilă (Vadu Paşii). Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Dobozi, Popsa, Mitu, Grigore (Ene, 75.), Horciu, Kocsis (Crantea, 86.), Stanislav (Toma, 60.), Karácsony (Vura, 60.), Fehér. Edző: Valentin Suciu. Câmpulung: Voicu – Ion, Matei, Sajin (Treck, 76.), Sanda, Ntamack, Nica (Oprea, 60.), Ciaccio (Ndah, 76.), Stancu, Ghiță, Turcin (Jenaru, 60. és Fernandez, 89.). Edző: Costin Lazăr. Gólszerző: Sanda (39.). Sárga lap: Dobozi (90+3.), illetve Jenaru (70.), Sajin (73.), Ion (90+3.), Voicu (90+4.). Piros lap: Fehér (9.).

Kihagyták a helyzeteket

A barcasági csapat magához ragadta a kezdeményezést a Sinkovits Stadionban, már a 12. percben vezetést szerezhetett volna, azonban Bogdan Roșu néhány méterről pontatlan volt. A Barcarozsnyó a 17. percben előnybe került, Raul Drugă mintegy 40 méterről próbálkozott, Fábián Győző rosszul ért a labdába, amely a hálóban kötött ki (0–1). A folytatásban Roșu újabb lehetőségét a kézdivásárhelyi kapus lábbal hárította, a túloldalon pedig Sánta Loránd szabadrúgását a vendég hálóőr szögletre mentette. Nem sokkal később Diego Alupoaie lövését Fábián középre ütötte, ám a labdát Sütő Zalán a hálóba sodorta (0–2). Ezt követően a kézdivásárhelyi együttes egyenlíthetett volna, a 40. percben Antonio Agafiței vezetett ellentámadást, majd az érkező Albu Attila irányába passzolt, aki közelről mellé gurított. A ráadásban Sánta előtt adódott hatalmas helyzet, viszont a támadó senkitől sem zavartatva nem találta el a kaput. Szünet után a házigazdáktól Agafiței, a vendégektől Roșu próbálkozott, ám mindkétszer hárítottak a kapusok. Az Olimpic aztán az 55. percben eldöntötte a találkozót, szöglet után Roșu vállal a jobb alsóba továbbított (0–3). Nem sokkal később Ștefan Moroie lehetőségét tolta szögletre a háromszéki hálóőr, majd a hajrában kétszer is közel járt a szépítéshez a céhes városi gárda, azonban Andrei Chiriac előbb Sánta, aztán Fülöp Zalán lövését védte. A 90. percben Alexandru Toderașcu fejesét Zöld Hunor a gólvonalról kivágta, így megakadályozta a még nagyobb különbségű fiaskót.

3. Liga, alapszakasz, 5. csoport, 9. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Barcarozsnyói Olimpic 0–3 (0–2). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Diana Ungureanu (Buzău). KSE: Fábián – Demeter (Gergely, 75.), Sütő, Circa, Gajdó, Agafiței, Albu (Fülöp, 58.), Dobos (Știubea, 46.), Ketesdi (Zöld, 58.), Bandi, Sánta. Edző: Călin Moldovan. Barcarozsnyó: Chiriac – David, Leonte (Ghiță, 81.), Burlacu, Voicu, Toderașcu, Drugă (Moroie, 67.), Alupoaie (Vîrlan, 46.), Rusu, Roșu (Ciopo, 67.), Lupan (Ghețu, 81.). Edző: Lucian Petre. Gólszerzők: Drugă (17.), Sütő (28. – öngól), Roșu (55.). Sárga lap: Alupoaie (19.), Voicu (84.).

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC–Zernesti Olimpic 2–2 (gólszerzők: Cîrstian 46., Marucza 66. – tizenegyesből, illetve Șerban 86., Gavrilă 89. – tizenegyesből), Tatrang–Viitorul Curița 2–1 (gsz.: Nicodim 42. – tizenegyesből, Mircescu 80., illetve Nicolae 70.), Brassói SR–Brassói Kids Tâmpa 0–5 (gsz.: Plăiașu 28., Nechita 60. – tizenegyesből, Clinci 68., 80, Danciu 70.).

A táblázat:

1. Câmpulung                 8              0              1              19–5       24

2. Barcarozsnyó             6              1              2              22–11    19

3. Zernest                       5              2              2              26–14    17

4. Kids Tâmpa               4              3              2              15–8       15

5. SZFC                           4              3              2              13–7       15

6. Sepsi OSK II.              4              1              4              19–15    13

7. Tatrang                      3              2              4                9–14    11

8. Curiţa                         2              1              6              15–20      7

9. KSE                             2              1              6                7–17      7

10. Brassói SR               0              0              9                2–36      0

A tizedik forduló programja: * péntek: Sepsi OSK II.–Brassói Kids Tâmpa * szombat: Zernesti Olimpic–FC Câmpulung Muscel, Brassói SR–Viitorul Curița, Tatrang–Barcarozsnyói Olimpic, Kézdivásárhelyi SE–Székelyudvarhelyi FC.

Forrás:3szek.ro