Az Országos Statisztikai Hivatal 2022-es adatai szerint Romániában 22,6 százalékos volt a szegénység aránya 2021-ben. A legmagasabb nélkülözési mérték a gyerekek körében mutatkozott meg: tízből három gyerek szenvedett szükséget. A Gyulafehérvári Caritas nappali foglalkoztató központjainak pedagógusai a korai iskolaelhagyás megelőzésén fáradoznak. Adománnyal támogathatjuk tevékenységüket.
A mélyszegénységben élő gyerekek többsége nem részesül minőségi oktatásban, szociális kirekesztettséget tapasztal, motiválatlan a tanulásban, korán elhagyja az iskolát, nem tud elhelyezkedni a munkaerőpiacon, így továbbra is mélyszegénységben marad.
A Gyulafehérvári Caritas nappali foglalkoztató központjaiban – amelyek a Maros megyei Marosszentgyörgyön, Csejden, Székelykövesden és Erdőszentgyörgyön, a Hargita megyei Korondon, Zetelakán, Etéden, Székelyudvarhelyen, Gyergyóalfaluban és Gyergyóremetén, a Kovászna megyei Ozsdolán, Zabolán, Petőfalván és Sepsiszentgyörgyön, valamint a Hunyad megyei Petrozsényben működnek – a pedagógusok tanító jellegű foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek délutánonként, az iskolai órák után.
Céljuk, hogy minél hosszabb ideig az oktatási rendszerben tartsák a gyerekeket, megelőzzék a korai iskolaelhagyást, és a kellő pillanatban munkahelyhez segítsék őket. A korai iskolaelhagyás munkanélküliséghez, ez utóbbi pedig mélyszegénységhez vezet. A Gyulafehérvári Caritas ez ellen küzd, ezért tartja fontosnak a gyerekek nevelését.
Forrás: Romkat.ro, Gyulafehérvári Caritas
Illusztráció: Pixabay
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »