Hatgólos sepsiszentgyörgyi siker a Sinkovits Stadionban (Labdarúgás, 3. Liga)

Háromszéki összecsapással zárult a harmadosztályú bajnokság alsóházi rájátszása. Az ötödik csoport 10. fordulójában a Sepsi OSK II. 7–1 arányban diadalmaskodott a Kézdivásárhelyi SE felett a Sinkovits Stadionban. Valentin Suciu csapata 35 ponttal harmadik lett a playoutban, míg Vasile Gherghe együttese 21 ponttal az utolsó helyen végzett.

A tét nélküli mérkőzésen a kézdivásárhelyi csapat hamar vezetést szerezhetett volna, azonban Sebastian Popescu közeli lehetőségét Gedő Hunor bravúrral védte. Ezt követően a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, Andrei Stanislav lövését Fábián Győző szögletre ütötte. Negyedóra elteltével előnybe került a Sepsi OSK II., Vlad Toma elhúzta a labdát a kapus mellett, majd a hálóba gurított (0–1). Nem sokkal később a házigazdák közel jártak az egyenlítéshez, viszont Bandi Álmos közelről a kapusba lőtt. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, ugyanis a sepsiszentgyörgyi együttes ismét betalált, Iustin Grigore a védőket kicselezve a bal alsóba továbbított (0–2). A folytatásban Denis Rența próbálkozása a keresztlécre vágodott, majd a 33. percben Andrei Mitu előkészítése után Nistor Ákos feliratkozott a gólszerzők közé (0–3).

Szünet után először a felső-háromszéki gárda veszélyeztetett, ám a csereként beállt Niczuly Rajmund bravúrral szögletre mentette Pakucs Norbert lehetőségét, aztán kiöklözte Gajdó Tamás szabadrúgását. A megyeszékhelyi alakulat az utolsó fél órában térdre kényszerítette ellenfelét, Iustin Folea egy kipattanót gurított a hálóba, míg Bende Bence védhetetlenül a kapuba bombázott (0–5). Vasile Gherghe együttese a 76. percben megszerezte a becsületgólt, Kerestély Ákos beadását Sánta Tamás kapásból a hálóba lőtte (1–5). A hajrában Bende beívelését Nistor a bal alsóba továbbította, Kocsis Norbert pedig Nistor passzából beállította a végeredményt (1–7).

3. Liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Sepsi OSK II. 1–7 (0–3). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Andrei Apreutesei (Jászvásár). KSE: Fábián – Gáll (Sánta T., 35.), Bîntă, Tankó, Gajdó, Albu, Pál (Pătrăscoiu, 46.), Locotuș (Gergely, 41.), Popescu, Bandi (Kerestély, 41.), Sánta L. (Pakucs, 57.). Edző: Vasile Gherghe. Sepsi OSK II.: Gedő (Niczuly, 46.) – Popa, Folea, Moroșanu (Păcurar, 46.), Mitu, Grigore (Ene, 75.), Rența, Nistor, Stanislav, Toma (Kocsis, 46.), Sandu (Bende, 46.). Edző: Valentin Suciu. Gólszerzők: Sánta T. (76.), illetve Toma (16.), Grigore (22.), Nistor (33., 80.), Folea (66.), Bende (74.), Kocsis (86.). Sárga lap: Fábián (66.).

További eredmények, playout, 10. forduló: Păuleşti–Brassói Kids Tâmpa 2–0 (gólszerzők: Vintilă 27. – tizenegyesből, Beceanu 79.), Székelyudvarhelyi FC–Zernesti Olimpic 4–0 (gsz.: Becze 43., Berkeczi 72., Gavîrliță 86., Hadnagy 89.).

6. KSE                           1          2          7          13–32  21

Az ötödik csoportban a Kézdivásárhelyi SE mellett a Brassói Kids Tâmpa búcsúzott a harmadosztálytól.