Hat gólt lőtt hazai pályán a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat hazai környezetben, végig uralt mérkőzésen aratott 6–0 arányú győzelmet a már biztosan kieső Academica Clinceni felett az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 3. fordulójában. A háromszéki együttes az idényben tizenegyedszer zárt mérkőzést kapott gól nélkül, míg az utolsó előtti Ilfov megyei gárda sorozatban negyedszer szenvedett vereséget.

A papírformának megfelelően a kezdő sípszótól a sepsiszentgyörgyi csapat akarata érvényesült, többet birtokolta a labdát, már a 2. percben vezetést szerezhetett volna, ám Kevin Luckassen lövése kevéssel a jobb alsó mellé ment. Nem sokkal később Eder González szabadrúgása után Mihai Bălașa fejesét Andrei Ureche bravúrral szögletre tolta. A háromszéki együttes mezőnyfölénye a 10. percben érett góllá, Alekszandar Cvetkov és Jérémy Corinus nagyot hibázott a büntetőterületben, nem tudtak felszabadítani, ezt kihasználva a szemfüles Luckassen néhány méterről a hálóba gurított (1–0). A holland csatár idénybeli ötödik találatát szerezte piros-fehér mezben.

Magasabb fokozatra kapcsolt Cristiano Bergodi legénysége, a 14. percben növelte előnyét, Marius Ștefănescu szögletét követően Mihai Bălașa fejese Luca Florică mellkasáról a kapuba pattant (2–0). Az idény végén az élvonaltól biztosan búcsúzó, pontlevonásokkal sújtott, pénzügyi gondokkal küzdő Ilfov megyei gárda alárendelt szerepet játszott, míg a székelyföldi gárda egymás után hozta össze a helyzeteket. Stefan Askovszki a felsőlécet, Adnan Aganović a bal kapufát találta el, majd utóbbi közeli lehetőségét Cvetkov a gólvonalról vágta ki. A harmadik hazai gól a ráadásban született, Nicolae Păun éles szögből a kapus lába között a hálóba továbbított (3–0).

Szünet után sem változott a játék képe, Radoslav Dimitrov beívelését követően Aganović fejese ismét a kapufán csattant, azonban a horvát középpályás a 67. percben végül feliratkozott a gólszerzők közé, Luckassen labdaszerzése után senkitől sem zavartatva a jobb alsóba lőtte a holland játékos előkészítését (4–0). A folytatásban Alexandru Tudorie két nagy helyzetet is elhibázott, ám a 85. percben Cătălin Golofca előkészítését közelről már gólra váltotta (5–0). A rendes játékidő utolsó percében Fülöp István szögletéből Bogdan Mitrea fejelt védhetetlenül a bal felsőbe (6–0), a Sepsi OSK pedig története legnagyobb arányú győzelmét ünnepelhette a román első osztályban.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: Sepsi OSK–Academica Clinceni 6–0 (3–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 1800 néző. Vezette: Cătălin Popa (Pitești). Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Mitrea, Bălașa, Dimitrov – González (Vașvari, 61.), Păun, Aganović (Fülöp, 70.) – Ștefănescu (Golofca, 70.), Luckassen (Tudorie, 76.), Askovszki (Bărbuț, 61.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Clinceni: Ureche – Rufati, C. Ion, Corinus (Obedeanu, 67.), Holzmann (Vlăsceanu, 82.) – Cvetkov, Vrdoljak – Florică (Iana, 82.), Dima (Mboko, 46.), R. Ion – Dumitrache (Jerdea, 67.). Vezetőedző: Daniel Popa. Gólszerzők: Luckassen (10.), Florică (14. – öngól), Păun (45+1.), Aganović (67.), Tudorie (85.), Mitrea (90.). Sárga lap: Ștefănescu (62.), illetve Dima (35.), Cvetkov (41.), R. Ion (52.).