Hasnyálmirigyrák: ezek a jelek, az egyik közülük szinte mindenkinél előfordul Havran Kati2024. 09. 24., k – 13:35
A hasnyálmirigyrák az egyik legalattomosabb rákos megbetegedés. Van, hogy a tünetek csak akkor jelentkeznek, amikor már túl késő.
Súlyvesztés
A hasnyálmirigyrák egyik jellemző tünete a megmagyarázhatatlan és akaratlan fogyás. Ha hirtelen kilókat veszít anélkül, hogy jelentősen megváltoztatná étrendjét vagy edzésprogramját, legyen éber, és fontoljon meg egy orvosi konzultációt.
Fáradtság és gyengeség
A tartós fáradtság és gyengeség, amely pihenéssel sem javul, számos egészségügyi probléma tünete lehet, beleértve a hasnyálmirigyrákot is. A ráknak a hasnyálmirigy működésére gyakorolt hatása csökkent energiaszinthez vezethet.
Étvágycsökkenés
Az étvágy jelentős csökkenése, amelyet csak kis mennyiségű étel elfogyasztása után jelentkező teltségérzet kísér, szintén a hasnyálmirigyrák jele lehet.
Fájdalom és kényelmetlenség érzete
A hasi- vagy gerincfájdalom hasnyálmirigyrákot jelezhet. Ez a kellemetlen érzés akkor jelentkezhet, ha a daganat növekszik és nyomni kezdi a környező szerveket és szöveteket.
Sárgaság
A bőr és a szem sárgulását, az úgynevezett sárgaságot azoknak a csatornáknak az elzáródása okozza, amelyeken keresztül az epe az emésztőrendszerbe áramlik. Ennek felhalmozódása azután a szemfehérje és a bőr elszíneződését okozhatja.
Hányinger, hányás és változások az emésztésben
A hasnyálmirigyrák tartós hányingert és hányást okozhat. Ezenkívül előfordulhat, hogy megváltozik a széklet színe, vagy sötét lesz a vizelet.
A bőr viszketése
A viszkető bőr szintén a hasnyálmirigyrák következménye lehet.
A hasnyálmirigyrák tünetei közé tartozhat az izzadás, a szorongás, a szédülés és a cukorbetegség is. A korai stádiumban, amikor még gyógyítható lenne, általában semmilyen módon nem jelentkezik. Tízből körülbelül hét beteg fordul orvoshoz derékfájás miatt. Gyakran csak a végső stádiumban fedezik fel, amikor már nagyon gyors lefolyású.
Ezért minden egészségügyi vizsgálat alkalmával gondosan kell eljárni, és semmit sem szabad a véletlenre bízni. Megelőző vizsgálatra kétévente jogosult.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »