Hackerek feltörték az USA hírszerzési és katonai adatbázisait

Hivatalos amerikai személyek szerint kínai kapcsolatokkal gyanúsítható hackerek jutottak hozzá az amerikai hírszerzés és a hadsereg bizalmas személyzeti adataihoz.

A múlt héten egy nagy volumenű számítógépes betörés részletei váltak ismertté. Hivatalos körök most egy második, feltehető betörésről számoltak be.

Tartani lehet attól, hogy a támadás következtében az USA biztonsági szolgálatainak személyzetét vagy családtagjaikat megzsarolhatják.

Az érintett állami ügynökség, a Személyzeti Hivatal (OPM) még nem nyilvánított véleményt a jelentéssel kapcsolatban.

Az önmagukat megnevezni nem kívánó tisztségviselők, akik az Associated Press (AP) hírügynökség munkatársaival beszéltek, úgy vélik: a számítógépes rendszerbe behatolók azokat az adatlapokat keresték, amelyeket a nemzetbiztonsági ügyekért felelős hírszerzési és katonai személyzet tagjai töltöttek ki.

Egy ilyen adatlap személyiségi adatokat tartalmaz, a szem színétől kezdve az érintett személy pénzügyi helyzetén keresztül korábbi esetleges visszaéléseinek leírásáig, csakúgy, mint részleteket a barátokról és a rokonokról.

Lehetséges, hogy a behatolók elérték azt a 127 oldalas dokumentumot is, amelyenek neve Standard Form 86. E dokumentum szerint a felvételre jelentkezőknek, többek között, a következő kérdésekre kell válaszolniuk:

Hírdetés

A Fehér Ház közleményében „igen valószínűnek” tartotta, hogy a hackerek „kormányalkalmazottakkal kapcsolatos háttér-információkhoz” jutottak hozzá.

Joel Brenner, az USA egy korábbi, kémelhárítással foglalkozó tisztségviselője azt mondta, hogy ezek az adatok a hackerek számára „aranyat érnek”.

Feltételezhető az is, hogy az USA kormányalkalmazottjainak személyi adatbázisába történt múlt heti behatolás sokkal komolyabb lehetett, mint ami az első jelentésekből kiderült.

Az előzetes becslések 4 millióra tették azoknak az embereknek a számát, akiket a behatolás elvileg érinthetett, de a vizsgálatokra rálátó tisztségviselők az AP-nak azt mondták, hogy akár 14 millió is érintett lehet.

2006-ban kínainak vélt hackerek betörtek az USA Kereskedelmi Minisztériumának egy bizalmas irodájába. Több száz munkaállomást kellett lecserélni.

Az USA azt állította, hogy mindkét támadás mögött kínai hackerek álltak. Peking az állításokat „felelőtlennek” minősítette.

Az Obama-kormányzat pénteken további, a számítógépes rendszerek biztonságát erősítő intézkedéseket jelentett be.

„A legutóbbi események aláhúzzák annak szükségességét, hogy felgyorsítsuk a számítógépes rendszerek biztonságát erősítő intézkedéseket és szembeszálljunk az erőszakos, folyamatos rossz-szándékú behatolókkal, akik országunk számítógépes hálózatait támadják” áll a Fehér Ház közleményében.

Hunhír.info – Figyelő Online


Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »