A fiatal vállalkozók felkarolásában, a munkahely-teremtésben és a fejlődésben látja Afrika egyik legsikeresebb üzletembere a migrációs válság megoldását. A nigériai származású telekommunikációs szakember sorra járja a térség országait, hogy segítsen a fiataloknak. Szerinte ugyanis, ha Afrika fejlődik, akkor nincs miért az afrikai fiataloknak az életüket kockáztatni és pénzt adni az embercsempészeknek.
Magukra hagyott migránsok után kutatnak a sivatagban a járőrök a nyugat-afrikai Nigerben. Ha egy jármű elakad a homokban, az embercsempészek nem bajlódnak a kiásásával. Ez a csoport három napot töltött a Szaharában. Nigériából indultak útnak, miután elolvastak a Facebook-on egy kecsegtető hirdetést.
Állásajánlatokat láttam, egy jó életet – mondta egyikük. A hirdetések mögött gyakran bűnözők bújnak meg, akik prostitúcióra kényszerítik a nincstelen afrikai bevándorlókat.
Nem lehetek a gyerekeim nélkül, inkább itt halok meg – jajveszékelt egy anya, akinek a gyermekei egy másik kocsival utaztak. Őket később megtalálták egy nemzetközi szervezet munkatársai.
Az észak-afrikai ország, Líbia rabszolgapiacát a CNN leplezte le néhány hete. Az embercsempészek válogatás nélkül bocsátják áruba a kontinens belsejéből érkezett migránsokat – nem számít, hogy fizettek-e nekik vagy sem. A felvételek közzététele után Afrika vezetői közös harcot hirdettek a csempészek ellen.
Ötezer ember veszett oda a Földközi-tengeren tavaly, 2816-an idén, ami magasabb százalékot jelent a megérkezések arányában a tavalyinál. Nem tudjuk, hogy hány ember fekszik a tenger alján vagy a Szahara homokjában, és ennek nem így kellene lennie. Út közben sok ország veszélyezteti a migránsok életét, ezért jóval többen halnak meg – mondta a Nemzetközi Migrációs Szervezet főtitkára, William Lacy Swing.
Afrika egyik legsikeresebb üzletembere, Strive Masiyava az Econet Wireless nevű telekommunikációs vállalat tulajdonosa.
Látjuk, hogy megfulladnak a földközi-tengeren gyakran ötszázan is hetente, fiatalok, akik Európába tartanak. Ez az én válaszom erre a válságra, hogy azt mondom a fiataloknak „hé csináljunk valamit, munkahelyeket teremthetünk, vállalkozók lehettek vagy dolgozhattok vállalkozóknak, nem kell ezt a hihetetlen kockázatot vállalnotok – mondta Strive Masiyiwa.
A Londonban élő üzletember körbeutazza Afrikát, hogy maradásra bírja a reményvesztett fiatalokat. A tehetségeseket pénzzel támogatja, Nigériában százezer dollárt adományozott egy feltörekvő fiatal vállalkozónak.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »