Győzött Ajkán, feljutott az NBI-be az ETO FC Győr!

1:0-ra legyőzte idegenben Ajkát az ETO FC Győr, ezzel megőrizte második helyét és feljutott az NBI-be.

Amint arról korábban beszámoltunk az ETO FC Győr azzal a tudattal léphetett ma pályára, hogy ha csak egy pontot is szerez Ajkán, már akkor biztosan megőrzi második helyét a Vasas előtt, azaz feljut az élvonalba. A teltházas találkozó nem hozott olyan sok izgalmat az első félidőben, melynek felénél a győriek megszerezték a vezetést: Riquelme volt szemfüles egy szögletet követően.

Jól őrizték előnyüket a Rába-partiak az első félidőben, majd a szünet után is. Csemer Gyula kiállítása miatt emberhátrányba került az Ajka, de így is egyenlíthetett volna, de végül a vendégek megnyerték a találkozót. 0–1

Az ETO 2015 után tér vissza az NB I-be – a Nyíregyházával együtt –, amikor a 16 csapatos élvonal 8. helyén végzett, de a négyszeres bajnok klubot kizárták az idény végén.