Győzelem az Arad ellen, továbbra is első a Sepsi-SIC (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

A címvédő Sepsi-SIC sikeresen vette a román bajnokság első igazi erőpróbáját, miután szombaton 82–74-re diadalmaskodott az Aradi FCC ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójának rangadóján. A zöld-fehérek hatból hat győzelemmel továbbra is vezetik a pontvadászat rangsorát a szintén hibátlan Konstancai MSK és a harmadik Arad előtt.

Nyström triplája nyitotta meg szombati találkozót, ám innen minden az Aradi FCC csapatáról szólt, ugyanis a Sepsi-SIC beragadt a rajtnál. Az 5. percben 12–7-re vezettek a vendégek, és bár lányaink nagyon próbálkoztak a felzárkózással, a nyitó negyedet a Maros-partiak nyerték meg 22–13-ra. Az első szünetben Zoran Mikes felrázta együttesét, a zöld-fehérek pedig ritmust váltva átvették a párharc irányítását, a 16. percben már egyenlő volt a mérkőzés állása (26–26). A folytatásban kosárra kosárral válaszoltak az alakulatok, és 33–31-es eredménynél vonult öltözőbe a két gárda.

A térfélcsere után is kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, és bár a Sepsi-SIC vezetett, nem tudott komolyabb előnyt kiharcolni magának. A 29. percben mindössze egypontos volt az Arad hátránya (52–51), és ez a minimális különbség megmaradt a játékrész végére is (54–53). Green triplája nyitotta meg az utolsó negyedet, de továbbra is fej fej mellett haladt a két csapat, sőt, a 35. percben az Arad még egyszer átvette a vezetést (65–66). A következőkben a SIC volt a higgadtabb és rutinosabb csapat, és kosárlabdázóink végül 82–74-re győztek az Arad ellen. A mérkőzés legeredményesebbje Nyström (26 pont) és Hrisztova (25 pont) volt, a túloldalon a 19 egységig jutó Murray jeleskedett.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 6. forduló: Sepsi-SIC–Aradi FCC 82–74 (13–22, 20–9, 21–22, 28–21) Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Közel 400 néző. Vezette: Andrei Bădilă, Szőcs Janka, Claudia Patricia Handrea. Sepsi-SIC: Nyström 26/9, Hrisztova 25/9, Armanu, Cătinean, Janković 14–Gereben 12/6, Lipovan, Mikes, Belegante, Green 5/3, Range, Toma. Edző: Zoran Mikes. Aradi FCC: Easley 10/6, Vitulova 14, Voica-Nagy 5/3, Mititelu 7/3, Murray 19/3–Fleșer, Cucu, Ciotir, Ghiță 5/3, Biszak 14/3, Hadžović. Edző: Miroslav Popov.