Gyermeknapi élményszerzés: irány a Madame Tussauds Budapest! – KÉPEKKEL

Gyermeknapi élményszerzés: irány a Madame Tussauds Budapest! – KÉPEKKEL

A családok aprajának-nagyjának szelfiken is megörökíthető élményeket kínál a magyar főváros legújabb turisztikai célpontja, az egy héttel ezelőtt megnyílt Madame Tussauds Budapest. Örvendetes, hogy a világviszonylatban huszonnegyedik e nevet viselő panoptikumban a nemzetközi szupersztárok mellett világhírű magyarok és történelmünk nagyjainak a viaszmásai is helyet kaptak.

Az új belvárosi látványosság a csodaszép Palazzo Dorottyában, a Gerbeaud cukrászda közelében, mintegy 2000 négyzetméteren 51 (egyharmada magyar vonatkozású!) élethű figurával, ötletes installációkkal és élményfokozó vizuális megoldásokkal várja a látogatókat.

Az épületet jelző, piros alapú alapú Madame Tussauds-feliratok Bud Spencer bejáratnál őrködő ifjúkori másával együtt csalogatják a járókelőket: ide érdemes betérni, alaposan körülnézni és fotózkodni. Szabadon bárkivel bárhol, például Sissi királyné hintójában, a Karády Katalinra váró luxuskocsiban, Tom Cruise száguldó motorján, Munkácsy Mihály műtermében. Petőfiék Pilvax kávéházában, négykezes közben Liszt Ferenccel, az aranylábú Puskás Öcsi oldalán, közös színpadon Freddie Mercuryval vagy Zámbó Jimmyvel, hollywoodi filmstúdióban, sztáröltözőben és kifutón…

Már jóval a nyitás előtt folytak a találgatások arról, hogy a hajdani és mai magyar személyiségek közül majd kiket is öntenek időtálló viaszba.

A teljesség igénye nélkül találkozhatunk Ferenc pápával, II. Erzsébettel, több amerikai elnökkel, Marylin Monroe-val, Brad Pittel, Tom Hanks-szel, Leonardo DiCaprioval, Bruce Willis-szel, George Clooney-vel, Whitney Houstonnal, Lady Gagával, Rihannával, Ronaldoval, Messivel is…

Megtudtuk, hogy a viaszbábuk elkészítését kérdőíves közvéleménykutatás előzte meg, s a végeredménynek köszönhetően a már említett Bud Spencer, valamint Peter Falk Columbója és Chuck Norris Walker rangere a világon elsőként a budapesti gyűjteményben tekinthető meg.

Hírdetés

A másik unikum az, hogy míg világviszonylatban az 1835-ben megnyílt londoni volt az első panoptikum, a budapesti lett a világ első Madame Tussauds franchise-helyszíne.

A korábban megnyitott 23 múzeum ugyanis a központi jogtulajdonos, a brit Merlin Entertainments beruházása és mindmáig tulajdona. Az ajándékbolttal is rendelkező budapesti létesítménynek azonban magyar tulajdonosai vannak, akik franchise-díjat fizetnek a jog használatáért, az üzemeltető cég pedig a Dorottya Experience Kft. 

Az egyik teremben elhelyezett tájékoztató szövegekből egyebek mellett az is kiderült, hogy az életnagyságúnál 3 centivel magasabb (mivel a viasz zsugorodni fog), hozzávetőleg 250 ezer euró értékű viaszfigurák mindegyikén 20 művész 3-4 hónapon át, összesen 350 órát dolgozott a nyugat-londoni Acton stúdióban.

Szinte hihetetlen, hogy csak a hajkoronákat, szemöldököket és szőrzetet átlagosan hat hétig készítették, mivel minden hajszálat egyesével helyeztek fel.

A körülöttük lévő installációk pedig magyar mesteremberek ügyességét dícsérik: többek között film- és színházi díszlettervezők, épületszobrászok, fafaragómesterek, ólomüvegművészek, díszműbádogosok, aranyozó szakemberek munkálkodtak a siker érdekében.

Az olcsónak nem mondható belépőjegyek árának láttán talán sokan azt fontolgatják, hogy a családi büdzséből lehet-e, érdemes-e ennyi pénzt költeni, arról sem kéne megfeledkezni, hogy mivel a magyaros panoptikum az eddigieknél közelebb található, sok pénzt takaríthatunk meg az útiköltségen.

Gyermeknapi ajándéknak is kiváló, ráadásul különféle családi, „bandázós”, csoportos, valamint nyugdíjasoknak és fogyatékkal élőknek kínált kedvezmények is igénybe vehetők. Erről, a nyitvatartásról és egyebekről is további részletek a pesti viaszcsoda honlapján olvashatók:  https://www.madametussauds.hu/hu/?gclid=CjwKCAjwg-GjBhBnEiwAMUvNW3qPkT2ZdZSIr2wg3QU_Epp1PvVKDGkxEb759eKYkOhkAk_YHIC6ABoCHzYQAvD_BwE.    


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »