Ilyen embert még nem szült a föld. És mégis.
Tudom, nem vagyok egyedül azzal, hogy kapkodom a fejem ebben a mára végletekig klisévé vált magyar szürrealitásban. Mindig összehasonlítom az én kis földi életemet Magyar Péter valami földfeletti létezésével, mert csak ebben találom a magyarázatát annak, hogy rá miért vonatkoznak más írott és íratlan szabályok, mint a világon mindenki másra.
Talán azért, mert én a földön járok, ő meg afelett lebeg. Csak nem angyali szárnyakon, hanem egy túlfújt egón, ami úgy tartja a föld – és a jog – felett, mint egy hőlégballon. Csakhogy minden lufi egyszer kipukkan. S minél magasabbra száll, annál nagyobbat szól.
Az, hogy most azzal büszkélkedik, hogy 10-13 ezer ember küldött választ az alkotmánymódosításról kiírt nemzeti egyeztetésére, már önmagában is a vicc kategóriája. Mármint maga a szám.
Az pedig, hogy erre még büszke is, és ennek bármiféle legitimitását próbálja bizonygatni, az már egyenesen beteg.
Tizenháromezer ember még a legliberálisabb statisztikában sem mérvadó egy közel tízmilliós országban. Sőt, inkább röhejes.
De persze a szabályok megint mások. Magyar Péter 13 ezre nyomába sem ér az Orbán-kormány hasonló konzultációin kapott milliós nagyságrendű válaszoknak. Ott az e-mail nem volt legitim felhatalmazás, itt természetesen már az. Ott a millión is röhögtünk, itt meg a 13 ezerhez tapsolunk.
De még nagyobb a szenvedés, amikor ez a szélhámos már azzal próbálja menteni a túlkapásait, hogy itt nem is a 13 ezer a lényeg, hanem az, hogy ő már 2024-ben, a kampánya kezdetén világosan elmondta: amennyiben a TISZA felhatalmazást kap, két ciklusban korlátozzák a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumát.
Igen, és?
Na erre van egy válaszom, Magyar Péter.
A kampány alatt több száz TISZA-szavazóval beszéltem. Személyesen.
Egyik sem tudott SEMMIT megnevezni a TISZA programjából azon kívül, hogy
Orbán takarodjon.
Ebből pedig egyenesen következik, hogy attól, mert Magyar Péter ezt elmondta, az emberek még nem ezért szavaztak rá.
De akkor fordított logikával menjünk tovább.
Ha feltételezzük, hogy mindenért felhatalmazást kapott, amit két év alatt összehordott, akkor ide tartozik az a fránya 480 forintos benzinár is. Meg az a velős tanári béremelés is, ami nem éppen 0,4 százalékpont. És még vagy ezer másik ígéret.
Magyar Péter, nem figyeltél a saját választóidra!
Nem azért szavaztak rád, mert azt mondtad, hogy két ciklusban korlátozod a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumát.
Azért szavaztak rád, mert nincs ló, jó a szamár is alapon téged használtak fel eszköznek arra, hogy Orbán menjen.
Azt pedig, hogy miért TE, és miért éppen a TISZA, a több száz megkérdezettből egyetlen ember sem tudta megfogalmazni.
De a lényeg egy: Tizenháromezer ember nem reprezentatív. Tizenháromezer ember nem ad felhatalmazást semmire. Tizenháromezer ember demokratikus alapot aztán végképp nem képez.
S persze tegyük hozzá azt is, hogy a köztársasági elnök eltávolításáról adott válaszok még ennél is kevesebbek voltak.
Tehát ha a demokrácia a cél, akkor megkaptad a választ, Magyar Péter: Sulyok Tamás maradhat. Az országgyűlési képviselők mandátumának korlátozására pedig ugyanezen logika szerint nincs demokratikus felhatalmazásod. A Lex Orbán meg… hát tudjuk, miért került elő. És hogy téged idézzelek, Magyar Péter: „Nem lenne szép dolog szembemenni a demokratikus népakarattal és felhatalmazással.”
Hát nem ám.
Gulyás Virág – www.demokrata.hu
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »


