Genfi tenisztorna – Marozsán a nyitókörben búcsúzott

A nyitókör jelentette a végállomást Marozsán Fábián számára a Genfben zajló 579 ezer euró (224,7 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A Roland Garroson alanyi jogon főtáblás Marozsán azzal az Alekszandr Sevcsenkóval találkozott, aki szűk két hete Rómában két szettben úgy győzte le őt, hogy mindössze öt játékot tudott nyerni.

Ezúttal az első kilenc gém az adogató sikerével zárult, a hajrában aztán az idén oroszból kazahhá lett, gyermekkora óta Bécsben élő ellenfél tudott brékelni, kiharcolva a játszmaelőnyt.

A folytatásban 4:1-re lépett el a kazah teniszező, és bár nagy hajrában innen egyenlíteni tudott a magyar játékos, rövidítésben Sevcsenko kerekedett felül, így a másfél órás összecsapás után ő jutott a nyolcaddöntőbe. Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Alekszandr Sevcsenko (kazah)-Marozsán Fábián (7.) 6:4, 7:6 (7-4)

Forrás:ma7.sk