75 éve, 1945. február 11-én, este 8 körül törtek ki a bolsevik támadók ellen védekező, budai Várba szorult magyar és német csapatok. Február 12-én reggelre nagyjából 16 ezer katona jutott ki a város környéki hegyekbe. A Vörös Hadsereg kegyetlen embervadászatot rendezett soraikban.
A közel 40 ezer harcosból kevesebb mint ezer jutott ki végül élve az ostromgyűrűből, a többiek hősi halált haltak vagy fogságba estek, ami a közeli halál esélyével volt egyenlő.
De nem adták fel, ahogy mi sem fogjuk feladni a honvédő küzdelmet a bolsevik módszerekkel hazánkat és a keresztény Európát egyre agresszívabban és gátlástalanabbul támadó neomarxista-liberális, patriofób erőkkel szemben!
Megkerülhetetlen, hogy ezek a hősök végre helyükre kerüljenek a magyar történelmi emlékezetben, és méltóképpen emlékezzen rájuk az ország, amelyért életüket adták!
Ennek jegyében zajlik idén is a Kitörés Emléktúra, amelynek résztvevői a budai Várból indulnak a 60 km hosszú útra.
A közös hagyományőrző túrán való részvétel nem esik a gyülekezési törvény hatálya alá, mivel a törvény 2. § (1) bekezdése csak a közügyben való véleménynyilvánítás céljából zajló nyilvános gyűléseket tekinti a hatálya alá tartozónak, ez pedig a jelek szerint nem ilyen.
A méltó emléktúrát akadályozók az Alaptörvény Nemzeti Hitvallásában foglalt alábbi rendelkezésekkel mennek szembe:
"Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre."
"Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit."
"Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét."
"Valljuk, hogy a történeti alkotmányunkban gyökerező önazonosságunk védelmezése az állam alapvető kötelessége."
"Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését."
Cseh Tamás Széna tér – Kitörés című dalával tisztelgek előttük.
Örök dicsőség fényeskedjék nekik!
Ajánlom megtekintésre a 75. évvel ezelőtti hősi küzdelem történetét hitelesen bemutató ezen dokumentumfilmet:
(Forrás: Gaudi-Nagy Tamás Fb-oldala)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »