Terrortámadás volt a Londonban. Egy szélsőséges férfi belépett a metróba, és késelni kezdte az embereket. Jemenben is volt egy merénylet, ott a kormányzót ölték meg. Öt napja volt a lövöldözés San Bernardinóban, Amerikában. Ott 14 embert ölt meg egy mohamedán házaspár. Barack Obama hajnalban terrortámadásnak minősítette a lövöldözést. Azt mondta, hogy ennél csak a szeptember 11-i terrortámadás volt súlyosabb. A biztonságpolitikai szakértő szerint az egyik legnagyobb probléma, hogy a nagyhatalmak nem képesek még egy közös ellenséggel szemben sem közös akaratot végrehajtani.
"Nagyon fontos lenne kimondani, hogy háború kezdődött, amelynek sajnos már van fegyveres utóhatása is” – mondta Földi László, biztonságpolitikai szakértő az M1-nek nyilatkozva.
A támadásokkal a frusztrált szélsőségesek kaptak egy erkölcsi hátteret ahhoz, hogy kiéljék a frusztrációjukat, akár merényletek által is. „Eddig úgy érezték, hogy egyedül vannak, de ma már nem így érzik és az Iszlám Állam ezt használja ki” – magyarázta a szakértő.
Földi László szerint Obamának hajnali beszédét azzal a mondattal kellett volna kezdeni, hogy „mindezt mi [Amerika] okoztuk”. A szakértő szerint nem csak Amerika idézte elő a helyzetet, de élen járt abban, hogy tönkretett bizonyos régiókat, tönkretette az ottani társadalmakat és ennek a következménye válság, az a válság, amely háborúvá fajult, vagy fajulhat.
A második mondat, amit fontos lenne elmondani a biztonságpolitikai szakértő szerint, hogy a bombázásokkal nem fogunk semmit elérni. „Katonai szakértők többször elmondták, hogy csak és kizárólag utcai harcokkal, szárazföldi csapatokkal lehet harcolni eredményesen az ellenfél ellen, odadobott bombákkal nem” – tette hozzá.
Az ellenfél óriási előnybe került azzal, hogy rossz politikai válaszokat adtunk az elmúlt 1-1,5 évben. Földi László szerint az egyik legnagyobb probléma, hogy a nagyhatalmak nem képesek egymás irányába, még egy közös ellenséggel szemben sem közös akaratot végrehajtani.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »