Fico szerint a lengyel légtér megsértése súlyos incidens

A lengyel légtér megsértése súlyos incidens, amelynek messzemenő következményei lehetnek. Létfontosságú, hogy objektíven megállapítsák, szándékos volt-e vagy véletlen, és hogy ki irányította a drónokat. Ezt Robert Fico (Smer-SD) szlovák miniszterelnök mondta az incidensre reagálva. Kifejezte szolidaritását Lengyelországgal, és együttműködést ajánlott a válaszok felkutatásában.

„Nem hagyom, hogy politikai játékok, sem kormányellenes és szlovákellenes médiumok provokáljanak. Az információkat kizárólag releváns forrásokból szerzem. Ezek a források jelenleg csak a fent említett álláspontot teszik lehetővé számomra. Ha ok lesz rá, megváltoztatom vagy kiegészítem az álláspontomat, szigorúan a nemzetközi jog elveinek betartására támaszkodva”

– jelentette ki a miniszterelnök.

Fico egyúttal bírálta az előző kormányt a katonai felszerelések Ukrajnának történő adományozása miatt. Szerinte a lengyel reakció tükröt tart eléjük. A felszerelések adományozását katonai szabotázsnak nevezte.

Hírdetés

Szerdára virradó éjjel, az orosz dróntámadások során, megsértették a lengyel légteret. Az egyik drón roncsai egy lakóház tetejét rongálták meg Wyryki faluban, a Lublini vajdaságban. Egy másik drónt a szintén ebben a régióban található Czosnówka faluban találtak meg. Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerint az orosz drónok lelőése Lengyelország felett az első ilyen incidens egy NATO-tagállam területén. Hozzátette, hogy Lengyelországban minden biztonsági eljárás megfelelően működött.

Körkép.sk

Nyitókép forrása: Lintao Zhang/Pool Photo via AP


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »