Ferenc pápa a béke és az élet kultúrájának építésére hívott a humanitárius világnapon

Ferenc pápa a béke és az élet kultúrájának építésére hívott a humanitárius világnapon

2008 óta augusztus 19-én ünnepeljük a humanitárius világnapot tisztelegve azok előtt, akik a humanitárius ügyek szolgálatában szakemberként, aktivistaként vagy önkéntesként dolgoznak, illetve dolgoztak, különös tekintettel azokra, akik az általuk képviselt ügyért életüket áldozták. Ferenc pápa twitter-oldalán közzétett üzenettel hívta fel a világnapra a figyelmet.

Ferenc pápa a világnapon írt tweetjében ismét felhívást tett közzé a béke építésére, amely erőfeszítéseket igényel és megköveteli a társadalmi szintű részvételt, valamint a nemzetközi intézmények alapvető üzleti tevékenységének megváltoztatását. „A mi felelősségünk, hogy segítsük a szívekből kiirtani a gyűlöletet és az erőszakot. Bátorítsuk a fegyverek letételét, a hadikiadások csökkentését, hogy a humanitárius szükségletek kielégíthetők legyenek, és hogy a halál eszközei az élet eszközeivé váljanak.”

A humanitárius világnapot az ENSZ Közgyűlése hozta létre azokra emlékezve, akik éppen húsz éve, 2003. augusztus 19-én, a bagdadi Canal Hotelben történt bombamerényletben vesztették életüket. A támadásban 22-en meghaltak és több tucatnyian megsebesültek, az áldozatok közül 18-an az ENSZ munkatársai voltak.

A világnap céljai közé tartozik az is, hogy világszerte felhívja a figyelmet az aktuális humanitárius problémákra és kihívásokra, köztük a segélyprogramok munkatársait fenyegető veszélyekre, a segítségre szorulók elérését akadályozó tényezőkre, valamint az élelmiszerárak emelkedéséből, a bizonytalan piaci helyzetből, a vízhiányból és a klímaváltozásból adódó egyre összetettebb körülményekre, amelyek megnehezítik a segélyprogramok lebonyolítását.

Hírdetés

Jelenleg több mint 130 millió ember van válságban háborúk vagy természeti katasztrófák miatt, akiknek humanitárius segítségre van szükségük. Az humanitárius segélyeket nyújtók nem hiányoznak, általában jól felkészültek, akiket az emberség, a pártatlanság, a semlegesség és a függetlenség alapvető elvei hatnak át. Olyan emberekről van szó, akik munkájukkal érzékenyítik a közvéleményt a polgári lakosság körülményeire vonatkozóan, bár tudatában vannak, hogy egyre kockázatosabb elkötelezettség teljesítését vállalják. A humanitárius segítséget nyújtókat ért balesetek és támadások száma 2003 óta a háromszorosára nőtt. Átlagosan közel 450 humanitárius segélynyújtót ölnek meg, sebesítenek meg vagy rabolnak el évente.

Forrás: Vatikáni Rádió; unhcr.org

Fotó: un.org

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »