Mozgalmas, csapadékos időjárás várható. Csütörtök délutánig záporokra, illetve elsősorban felhőszakadással kísért zivatarokra kell számítani, majd hidegfront vonul át tartósabb esővel. Összességében az ország döntő részén 10 mm-t meghaladó csapadékra van kilátás, de a hétvégén már szárazabb, naposabb idő valószínű
Várható időjárás az ország területén szerda éjfélig: Az erőteljes felhőképződés mellett északkeleten valószínű a legtöbb napsütés, azonban idővel ott is egyre vastagabb felhőtömbök zavarják azt.
Bakonybél – Molnár Pál felvétele
Egyre többfelé várható zápor, zivatar – legkésőbb az északkeleti negyedben, arrafelé inkább csak estétől növekszik a csapadék esélye. A zivatarokat felhőszakadás is kísérheti. A délkeleti szél időnként megélénkülhet, a zivatarokhoz azonban erős, esetleg viharos széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között várható. Késő estére 11 és 16 fok közé hűl le a levegő.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »



