Felforrósodott autóba zárta egy édesanya a kisbabáját, rendőrök szabadították ki Kulcsár Péter2025. 06. 19., cs – 10:48
Alig kezdődött el a nyár, máris közel kerültünk egy tragédiához.
Június 18-án, szerdán egy érzelmileg felzaklatott nő a 158-as rendőrségi segélyhívó diszpécserét arról értesítette, hogy Pozsony Oroszvár (Rusovce) városrészében, egy parkolóban véletlenül lezárta az autóját, a kulcsokat pedig a vezetői ülésen hagyta úgy, hogy a járműben másfél éves kisgyermeke tartózkodott.
A helyszínre perceken belül kiértek a rendőrök és a tűzoltók, majd óvatosan betörték az autó egyik ablakát, és kimenekítették a felforrósodott utastérben rekedt babát, akit átadtak a mentőszolgálat munkatársainak.
Az édesanya az eset után magyarázatot adott a történtekre, így nem indult ellene eljárás.
A rendőrség az incidens kapcsán felhívta a lakosság figyelmét, hogy ha valaki a gyermekét a felforrósodott autóban hagyja, súlyos jogi következményekkel járhat, és a felelősök akár több éves szabadságvesztéssel is sújthatók.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


