Felelőtlenség – a segélyhívások csaknem harmada indokolatlan volt

Felelőtlenség – a segélyhívások csaknem harmada indokolatlan volt

Tavaly a 112-es segélyhívószám nyolc koordinációs központjára összesen 903 910 hívás érkezett. A segélyhívásokra vonatkozó statisztikai kimutatást a belügyminisztérium tájékoztatása szerint a tárca válságkezelési szekciója készítette, melynek égisze alá az említett segélyvonal is tartozik.

A kimutatás szerint a fenti hívások közül 617 546 volt indokolt, ami annyit jelent, hogy az összes hívás csaknem egyharmada (közel 32 százaléka) feleslegesen terhelte a vonalat.
„Olyan helyzetekről van szó, amikor véletlenül tárcsázták a 112-es számot, vagy információkat kértek, esetleg csak beszélgetni szerettek volna, netán meggyőződni róla, hogy a segélyvonal működik. Előfordult olyan eset is, amikor gyerekek ilyen módon szórakoztak“ – közölték.

amikor közvetlen életveszélyben van valaki, illetve az egészség, vagyon, vagy a környezet veszélyeztetéséről van szó, és az érintett azonnali segítségre szorul.

Az összes hívás közül 209 946 azonosíthatatlan volt, ami annyit jelent, hogy SIM-kártya nélküli mobilról kezdeményezték azokat, vagy olyan területekről, ahol a hívó fél mobilhálózatának nem volt szignálja.

Hírdetés

Szlovákiában a 112-es segélyszámmal sms-ben vagy az e-Call rendszeren keresztül gépjárművekből is kapcsolatba lehet lépni. Az elmúlt évben 16 701 sms-t fogadtak a segélyszámon, továbbá 4 002 manuális e-Call hívást gépjárművekből, melyek fel vannak szerelve ezzel a fedélzeti egységgel, továbbá 787 automatikus e-Call hívás érkezett ütközések esetén, amikor a gépjármű maga jelez adatokat a gépjármű tartózkodási helyéről, típusáról, útirányáról és utasainak számáról a koordinációs központnak.

Tartósan a leginkább leterheltnek számít a kassai központ (174 864 tavalyi hívással) és az eperjesi központ (142 477 hívással). Igénybevétel szempontjából a harmadik helyen tavaly a besztercebányai központ állt (122 043 hívás), őt követi a pozsonyi (121 252), a nyitrai (95 366), a zsolnai (86 364), a nagyszombati (85 489) és a trencséni (76 055).

A 112-es segélyszám az Európai Unióban és néhány további országban működik.

(NZS/Felvidék.ma/Webnoviny)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »