Ezúttal is pont nélkül távoztak Kolozsvárról (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK négy nap alatt a második mérkőzését is elvesztette a kincses városban, így sorozatban ötödször szenvedett vereséget a román élvonalban és egy pontra került az osztályozót jelentő helyektől. Hétfőn a Kolozsvári Universitatea otthonában a védekezésre berendezkedő sepsiszentgyörgyi csapat elképzelés nélküli támadójátékkal rukkolt elő, a házigazdák pedig a hajrában értékesített tizenegyesgóllal győztek a SuperLiga 12. fordulójában.

Az ellentámadásokra berendezkedő háromszéki együttes alakította ki az első helyzetet, a 11. percben Varga Roland távoli lövését könnyedén fogta Plamen Iliev. A kolozsvári csapat többet birtokolta a labdát, azonban a vendégek védelme hatékonyan zárt, így a Ioan Sabău irányította gárda az első félórában nem veszélyeztetett. A 22. percben Dan Nistor szabadrúgása után Branislav Niňaj majdnem a saját kapujába továbbított, ám Niczuly Roland védeni tudott. A házigazdák a 34. percben közel jártak a gólszerzéshez, Robert Silaghi lapos lövése a kapufát súrolta, a túloldalon pedig hamar érkezett a válasz, Pavol Šafranko remek labdát kapott, viszont mellé lőtt. Szünet előtt ismét az Universitatea előtt adódott lehetőség, Silaghi fejesét a háromszéki kapus magabiztosan védte.

A második játékrészben is a kolozsvári alakulat játszott mezőnyfölényben, Daniel Popa helyzete az oldalhálóban kötött ki, ezt követően Marius Ștefănescu próbálkozását hárította a bolgár kapus. Nem sokkal később előnybe kerülhetett volna a székelyföldi csapat, a 75. percben Ștefănescu pontrúgása után Gabriel Debeljuh a kapufára fejelt. A túloldalon Ioan Filip távoli lövését hárította Niczuly, aztán a 82. percben betalált a Kolozsvár. Bogdan Oteliță szabálytalankodott Dan Nistor ellen, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet a sértett értékesített (1–0). A ráadásban megvolt az egyenlítési lehetőség, Debeljuh közeli fejesét védte a hazai hálóőr, ennek köszönhetően az Universitatea először győzött hazai pályán az idényben és a nyolcadik helyre lépett a táblázatban.

SuperLiga, alapszakasz, 12. forduló: Kolozsvári Universitatea–Sepsi OSK 1–0 (0–0).

Kolozsvár, Kolozsvár Aréna, 6600 néző. Vezette: Andrei Moroiță (Ploiești). Universitatea: Iliev – Chipciu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu (Oancea, 28.) – Cîmpanu (V. Gheorghe, 66.), Doukoure (Filip, 75.), Bic, Silaghi (Stoica, 66.) – Popa (Manu, 75.), Nistor. Vezetőedző: Ioan Sabău. Sepsi OSK: Niczuly – Niňaj, Bălașa, Kecskés – Oteliță, I. Gheorghe (Rondón, 85.), Francisco Júnior (Matei, 85.), Ștefan – Varga (Kallaku, 61.), Šafranko (Debeljuh, 61.), Ștefănescu. Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerző: Nistor (82. – tizenegyesből). Sárga lap: Bic (86.), Chipciu (90.), illetve Niňaj (63.), Francisco Júnior (78.).

16. Botoșani               0          6          6          11–21    6

Az élvonalbeli bajnokság szünetel, majd ezt követően október 19-én a Sepsi OSK bepótolja a hetedik fordulóból elnapolt, Jászvásári Poli elleni mérkőzést.