Ezt is megértük: a jeruzsálemi Jád Vásém emlékközpont a "holokausztról folyó vita szólásszabadságáért" aggódik

Ezt is megértük: a jeruzsálemi Jád Vásém emlékközpont a "holokausztról folyó vita szólásszabadságáért" aggódik

A varsói szenátus az erőteljes zsidó ráhatás ellenére is megszavazta a holokauszttörvényt

Az elmúlt napokban izraeli és amerikai körök szinte mindent bevetettek annak érdekében, hogy megakadályozzák a lengyel parlament szenátusát az alsóház által pénteken már megszavazott törvényjavaslat elfogadásában. Amint azt már korábban megírtuk: a lengyel parlament alsóháza néhány nappal ezelőtt megszavazta azt a törvényjavaslatot, amely lengyel és idegen állampolgároknak egyaránt megtiltaná azt, hogy a lengyel népet és Lengyelországot a második világháborús holokausztban való részvétellel vagy segédkezéssel vádolja. A lengyel szenátus ma éjszaka a kívülről érkező „figyelmeztetések” ellenére is megszavazta az, úgynevezett „holokauszttörvényt” – írja az izraeli Háárec és a Jiszráél Há-Jom.

A tervezett törvény szerint büntetendő lesz az is, ha valaki a németek által 1939-től kezdve lengyelországi területen fölállított táborokat „lengyel táborokként” aposztrofálná. A törvény hatályba lépése után akár három év szabadságvesztéssel is büntethető lesz az, aki az említett rágalmazást elköveti. A lengyel szenátus az elmúlt éjszaka 57 igen szavazattal és 23 nem, illetve tartózkodás ellenében elfogadta az említett törvényjavaslatot. Most már csak Andzrej Duda államelnök aláírása szükséges a törvény hatályba lépéséhez.

A törvényjavaslat híre természetesen elsősorban Izraelben, a lengyelországi zsidó szervezetekben és az ez ügyben is nyomásgyakorlóként fölléptetett Amerikában idézett elő dühödt ellenkezést. Washingtoni kormányzati körökből még a mostani szenátusi szavazás megejtése előtti órákban is fenyegető hangnemben üzentek Varsóba, hogy a lengyelek gondolják meg a törvényjavaslat jóváhagyását. „Az Amerikai Egyesült Államokat aggódik a Lengyelország és az Amerikai Egyesült Államok, illetve Izrael kapcsolatainak alakulása miatt a törvényjavaslat hatályba lépése esetén”… – áll a washingtoni külügyminisztérium nyilatkozatában.

Hírdetés

A dolog pikantériája, hogy Binjámin Netanjáhu izraeli miniszterelnök néhány nappal ezelőtt személyes beszélgetés során próbálta rávenni Mateusz Morawiecki nemrégiben kinevezett új lengyel miniszterelnököt arra, hogy a varsói szenátus ne szavazza meg az alsóház által az elmúlt pénteken már jóváhagyott törvényjavaslatot. Végül a két miniszterelnök abban egyezett meg, hogy a törvényjavaslat végleges elfogadása előtt a két ország egyeztet egymással. (Az államelnök aláírása persze még hátra van…) Időközben, még a lengyel szenátus mostani szavazása előtt, Jiszráél Katz, izraeli közlekedésügyi miniszter fölszólította Netanjáhut, hogy azonnal hívja haza Varsóból „tanácskozásra” a zsidó állam nagykövetét. Izrael varsói nagykövetségének védelmét az elmúlt napokban megerősítették, kordonokkal vették körül, és újabb rendőri erőket vezényeltek a helyszínre.

Röviddel ezelőtt az Izraeli Külügyminisztérium bejelentette, hogy a zsidó állam erélyesen tiltakozik az említett lengyelországi törvény hatályba léptetése ellen. A jeruzsálemi Jád Vásém Holokauszt Emlékközpont szerint pedig a lengyel törvény veszélyezteti a holokausztról folyó vita, értekezés szólásszabadságát.

Mindenesetre a varsói szenátus ma éjszakai szavazása után most Andrzej Duda államelnök kezében van a toll, akinek 21 napon belül el kell döntenie, hogy aláírja-e a törvényjavaslatot.

Hering J. – Kuruc.info

Korábban írtuk: Vezető rabbi: "lengyelek tuszkoltak be bennünket a vagonokba" – Izrael frontális támadásba lendült Lengyelország ellen


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »