Ezért nem jó a hosszú ideig tartó forró fürdő

Ezért nem jó a hosszú ideig tartó forró fürdő

A téli hónapokban a bőrnek szüksége van plusztörődésre, mivel a kinti hideg, illetve a meleg és száraz beltéri levegő extrán igénybe veszi és kiszárítja.

A bőrápolási szakértők általában azt javasolják, hogy a téli időszakban végezzünk némi finomhangolást bőrápolási rutinunkon. Mint azt Sara Waterman kozmetológus a healthista.com-nak nyilatkozva kifejtette, a legfontosabb, hogy segítsük bőrünket abban, hogy meg tudja tartani nedvességtartalmát, illetve hogy ne sérüljön a természetes védőrétege. E célra jól jöhetnek az olyan hidratálók és szérumok, amelyekben hialuronsavat, ceramidokat, ureát, glicerint, sheavajat, omega-zsírsavakat és lanolint tartalmaznak – írja a Házipatika.com.

Érdemes kerülni a hosszú ideig tartó forró fürdőket, és az arcmosásnál is inkább langyos, mint meleg vízzel arcot mosni. A túl meleg víz ugyanis eltávolítja a bőr természetes olajrétegét, amely segítene megvédeni a túlzott kiszáradástól. A szárazság miatt pedig érzékenyebbé válik a bőr, könnyebben kipirosodhat, viszkethet, hámlani kezdhet, valamint bőrirritációt is tapasztalhatunk. Használjunk tehát hidratáló krémeket, szérumokat, amelyeket a még enyhén nedves bőrre kell felvinni gyengéd, körkörös mozdulatokkal.

Hírdetés

Hasznosak lehetnek a különféle éjszakai arcmaszkok is. Ezek lényegében olyan hidratáló készítmények, amelyeket este, lefekvés előtt kell felkenni, és egész éjszakára az arcon hagyni. Ha gyakran száraz a szánk, tartsuk észben, hogy kifejezetten az ajkak ápolására is léteznek ilyen kozmetikumok.

Fontos továbbá, hogy bőrünket a téli időszakban még kevésbé tegyük ki erőteljes mechanikai hatásoknak. Ne dörzsöljünk, de használjunk durva szemcséjű bőrradírt sem a testen, sem az arcon! Helyette válasszunk inkább valamilyen gyengéd, lehetőleg AHA-savakat tartalmazó, például tejsavas hámlasztót, ez ugyanis segíthet fokozni a bőr hidratáltságát. Heti két alkalomnál gyakrabban azonban így se használjunk bőrradírt! A gyengéd hámlasztás nagyon sokat segíthet a bőrszárazság kezelésében, mivel hozzájárul, hogy a különféle hidratáló hatóanyagok jobban be tudjanak szívódni a bőrbe.

Otthonunkban és munkahelyünkön érdemes lehet valamilyen párásítót, párologtatót használni, mivel a beltéri helyiségek száraz levegője szintén súlyosbíthatja a bőrszárazságot, bőrérzékenységet. Jó szolgálatot tehetnek a probiotikumokat tartalmazó kozmetikumok, szérumok, krémek is, mivel segítenek helyreállítani a bőrflóra egyensúlyát, erősítik a bőrt, és segítenek csökkenteni a bőrérzékenységet és -irritációt. Emellett nagyon fontos a bőr fényvédelme is, amely óvja a bőrt az UV-sugarak, szabadgyökök káros hatásaitól.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »