A pár évvel ezelőtti, súlyos lefolyású influenzajárvány következménye, hogy az emberekben egy ideig maradt egyfajta védettség, ezért nem szed annyi halálos áldozatot a mostani járvány, mint a környező országokban – mondta az InfoRádiónak a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház orr-fül-gégészeti profilvezető főorvosa, Noszek László.
Még mindig felszálló ágban van az influenzajárvány Magyarországon, ami azt jelenti, a betegek száma hétről hétre növekszik.
„Biztos, hogy a teljes lefolyás heteket vesz még igénybe, ugyanakkor
az emelkedés dinamikája talán nem közelíti meg az elmúlt évek járványainak mértékét”
– tudatta az InfoRádióval Noszek László, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház orr-fül-gégészeti profilvezető főorvosa.
Mint ismert, néhány éve súlyos, számos halálos áldozattal is járó influenzajárvány volt Magyarországon. Hogy idén csak a szomszédos országokban szedi tucatjával áldozatait a megbetegedés, arra Noszek doktor részletesebben is kitért:
„Az influenzavírus egy nagyon változékony vírus, ezért nem lehet ellene egy hosszan tartó védettséget adó oltást kifejleszteni. De az Egészségügyi Világszervezet, illetve a megfelelő szervek minden évben elkészítik azokat a várható vírustörzsekből készült keverékeket, amiket az aktuális évben az oltásokra használnak. A Magyarországot talán két éve elért járvány nagyon váratlanul érte a lakosságot, akkor az áldozatok száma is magasabb volt, nem olyan vírustörzsek jöttek, amik ellen száz százalékos védettséget nyújtott az oltás. A helyzethez az is hozzájárult, hogy nem megfelelő számban voltak az emberek beoltva.
Az akkori járványnak viszont az is a következménye, hogy egy ideig az emberek egy jelentős részében marad valamiféle védettség,
és a mostani fertőzést okozó vírustörzsek ellen ezért van a korábbiaknál jelentősebb védelem” – részletezte Noszek László.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »