Évzáró családos rekreációs tábort szervezett a Gyulafehérvári Pasztorális Iroda

Évzáró családos rekreációs tábort szervezett a Gyulafehérvári Pasztorális Iroda

A július 16. és 18. között Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban tartott táborba a Gyulafehérvári Főegyházmegye lelkipásztori munkatárs képzésének hallgatóit, valamint azok családtagjait várták.

A hetven résztvevő számára korosztályonként szerveztek programokat.

Az első napon a rekreáció fontosságáról tartott foglalkozást Balla Imre segédlelkész. Rámutatott, hogy az elfoglaltságaink okozta fáradtság és feszültség feloldása, valamint a testi-lelki teljesítőképességünk helyreállítása érdekében bizony tudatosan tennünk kell.

A jól megtervezett pihenésnek testi, szellemi és lelki oldala is van, és akkor tud eredményes lenni a rekreáció, ha mindhárom tényezőre odafigyelünk. Gyakran sajnáljuk a pihenéssel elvesztegetett időt. Fontos azonban tudatosítanunk, hogy Isten nem szüntelen szorgoskodást vár el senkitől, és hogy „pihentében is megáldja az Úr, akit szeret” (Zsolt 126,2) – húzta alá Balla Imre.

A visszajelzések alapján hiánypótló és nagyon tanulságos volt az előadás, hiszen a szolgálattevők körében bizony gyakori, hogy a túl sok tevékenység és a túl sok szolgálat mellett nem figyelnek arra, hogy kellő pihenéshez is jussanak.

A résztvevők kreatív gyakorlatokon keresztül ki is próbálták a rekreáció mindhárom aspektusát. 

Hírdetés

A második tábori napon Magos Gyöngyvér tartott előadást és műhelyfoglalkozást az Első korinthusi levélből vett rész alapján: „Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként tagjai” (1Kor 12,27). A tábor zárónapján pedig Portik-Hegyi Kelemen plébános, a tábor házigazdája beszélt a jelenlévőknek a krisztusi közösségről.

A szervezők a szellemi töltekezés mellett a lelki feltöltődést is szem előtt tartották: szentségimádásra, napi szentmisén való részvételre, gyónásra, és más lelki programokra – például kirándulással egybekötött keresztútra – is nyílt lehetőség. 

A tábor fontos célja volt az akolitusképzésen részt vevők közösségének építése. A szolgálatra készülők jobban megismerhették egymást és egymás családjait is, hiszen családosként szolgálni csak úgy lehet, ha a család többi tagja is támogatóként részt vesz a szolgálatban.

Molnár Izabella teljes beszámolója ITT olvasható.

Forrás: Romkat.ro

Fotó: Molnár Miklós Csaba

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »