Kölcsey Ferenc szobrával a címlapján, a megszokott gazdag tartalommal megjelent a Kassai Figyelő februári száma. A Himnusszal és szerzőjével a lap belsejében, terjedelmes cikkben részletesen is foglalkozik Kovács László.
Képzelt barangolás a magyar kultúra katedrálisában címmel a lap új vezető szerkesztője, Gaboda László írt a Himnusz születésnapja apropóján arról, hogy a kultúra nemcsak múlt, nemcsak jelen, de jövő is. A mi dolgunk pedig a szellemi katedrális „építésén” fáradozni.
A Csemadok Szepsi Alapszervezetének évzáró gyűlésén kívül, cikket olvashatunk a 200 éve született Madách Imre emlékére tartott előadásról, amire a kassai MaJel Rovás Központban került sor. Mihályi Molnár László méltatta a magyar irodalom nagyjának életútját, művészetét, világlátását.
Két cikkben is foglalkozik a lap a kassai tömegközlekedésben végbement változásokkal, a jegyárak emelésével.
Olvashatunk arról is, hogy a bodrogközi falvak csatlakoztak a ZMOS tiltakozó akciójához, mert úgy érzik, a sokasodó gondok közepette a kormány teljesen magukra hagyta a településeket.
Természetesen Petőfi Sándor sem maradhatott ki a Figyelőből, akinek emléke előtt február 4-én tisztelegtek Kassán.
A Csemadok Magyar Helytállásért Díjak átadásáról is tudósít a lap.
Demko Máriával pedig, aki idén megkapta a Csemadok Közművelődési Díjat, beszélgetést olvashatunk. Ebből kiderül, hogy a díjazott számára mindennél fontosabb a magyarság megtartása, összefogása Nagyidán, ahol egyre fogy a magyarok száma.
Továbblapozva kiderül, milyenek is Krausz Tivadar máig tartó lázadásai és Szunyog Júlia örösi szobrászművésszel is megismerkedhetünk egy interjún keresztül.
Berzo Ferenc, a kassai Márai Sándor Gimnázium Diákönkormányzatának elnöke pedig beavatja az olvasót mindabba, amivel önkormányzatuk foglalkozik.
A keresztényüldözésről is szó esik a Figyelőben, ami világszerte nem csökken, sokkal inkább növekszik. Hogyan, miért és mi lesz ennek a vége? Kiderül Krivánszky Miklós írásából.
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »