EURO-2024 – Kiesett a magyar labdarúgó-válogatott

Nyitókép: Körkép.sk

A magyar labdarúgó-válogatott szerdán kiesett a németországi Európa-bajnokságon, mivel a csoportkör végén a harmadikok tabelláján a nyolcaddöntőről éppen lemaradó ötödik helyen zárt.

A magyarok utolsó reménye az F csoport volt, hogy a B-ben két ponttal harmadik vb-bronzérmes horvátokon kívül még egy harmadik helyezettet megelőzzenek, azonban ez nem jött össze, mert a georgiai csapat 2-0-ra legyőzte a már biztos csoportelső Portugáliát. A hat csoport első és második helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik került a legjobb 16 közé.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai ezúttal a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett kétgólos vereség után Csoboth Kevin 100. percben lőtt góljával 1-0-ra legyőzték Skóciát, így három ponttal és mínusz hármas (2-5) gólkülönbséggel fejezték be a tornát. Három éve az előző kontinensviadalon is a csoportkörben búcsúztak, akkor két ponttal negyedikek lettek Franciaország, Németország és Portugália mögött.

A nemzeti együttes legközelebb szeptember 7-én a Nemzetek Ligája negyedik idényében Németország vendége lesz Düsseldorfban.

A harmadik helyezettek tabellája: 1. Hollandia     3   1  1  1   4-4  4 pont 2. Georgia       3   1  1  1   4-4  4 3. Szlovákia     3   1  1  1   3-3  4 4. Szlovénia     3   –  3  –   2-2  3 —————————————— 5. MAGYARORSZÁG  3   1  –  2   2-5  3 6. Horvátország  3   –  2  1   3-6  2

A németországi labdarúgó Európa-bajnokság góllövőlistája:

3 gólos: ——– Mikautadze (georgiai)

2 gólos: ——– Füllkrug (német), Gakpo (holland), R. Marin (román), Musiala (német), Schranz (szlovák)

1 gólos: ——– Aebischer (svájci), Aktürkoglu (török), Arnautovic (osztrák), Bajrami (albán), Barella (olasz), Bastoni (olasz), Baumgatner (osztrák), Bellingham (angol), Bernardo Silva (portugál), Bruno Fernandes (portugál), Buksa (lengyel), Calhanoglu (török), Can (német), Carvajal (spanyol), Conceicao (portugál), CSOBOTH (magyar), De Bruyne (belga), Depay (holland), Dragus (román), Duah (svájci), Duda (szlovák), Embolo (svájci), Eriksen (dán), Gjasula (albán), Güler (török), Gündogan (német), Havertz (német), Hjulmand (dán), Janza (szlovén), Jaremcsuk (ukrán), Jovic (szerb), Kane (angol), Karnicnik (szlovén), Kramaric (horvát), Kvarachelia (georgiai), Laci (albán), Lewandowski (lengyel), Mbappé (francia), McTominay (skót), Modric (horvát), Morata (spanyol), Müldür (török), Ndoye (svájci), Piatek (lengyel), Provod (cseh), Fabián Ruiz (spanyol), Sabitzer (osztrák), Saparenko (ukrán), Schick (cseh), Schmid (osztrák), Shaqiri (svájci), Soucek (cseh), Stanciu (román), Tielemans (belga), Torres (spanyol), Tosun (török), Trauner (osztrák), VARGA (magyar), Weghorst (holland), Wirtz (német), Zaccagni (olasz)

öngól: —— Rüdiger (német, a skótok ellen), Wöber (osztrák, a franciák ellen), Hranac (cseh, a portugálok ellen), Gjasula (albán, a horvátok ellen), Calafiori (olasz, a spanyolok ellen), Akaydin (török, a portugálok ellen), Malen (holland, az osztrákok ellen)

A további menetrend:

A július 14-ig tartó németországi labdarúgó Európa-bajnokság menetrendje a nyolcaddöntőtől:

június 29., szombat: nyolcaddöntő: Svájc-Olaszország, Berlin 18.00 (2) nyolcaddöntő: Németország-Dánia, Dortmund 21.00 (1) június 30., vasárnap: nyolcaddöntő: Anglia-Szlovákia, Gelsenkirchen 18.00 (4) nyolcaddöntő: Spanyolország-Georgia, Köln 21.00 (3) július 1., hétfő: nyolcaddöntő: Franciaország-Belgium, Düsseldorf 18.00 (6) nyolcaddöntő: Portugália-Szlovénia, Frankfurt 21.00 (5) július 2., kedd: nyolcaddöntő: Románia-Hollandia, München 18.00 (7) nyolcaddöntő: Ausztria-Törökország, Lipcse 21.00 (8) július 5., péntek: negyeddöntő: 3. nyolcaddöntő győztese – 1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart 18.00 (1) negyeddöntő: 5. nyolcaddöntő győztese – 6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg 21.00 (2) július 6., szombat: negyeddöntő: 4. nyolcaddöntő győztese – 2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf 18.00 (4) negyeddöntő: 7. nyolcaddöntő győztese – 8. nyolcaddöntő győztese, Berlin 21.00 (3) július 9., kedd: elődöntő: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese, München 21.00 július 10., szerda: elődöntő: 3. negyeddöntő győztese – 4. negyeddöntő győztese, Dortmund 21.00 július 14., vasárnap: döntő, Berlin 21.00