Schadl György meghallgatása előtt szünetet rendelt el a bíróság. A szünetben Jakab Péter országgyűlési képviselő egy bilincset rakott Völner Pál nyakába. Ezt a cselekményt a szünet után dr. Tóth Erzsébet jegyzőkönyveztette. Völner ügyvédei szerint elfogadhatatlan, hogy egy képviselő ilyen módon fejezze ki véleményét.
Ezután következett Schadl György elsőrendű vádlott meghallgatása. Schadl a bíróság előtt a vádiratban foglaltakról úgy fogalmazott,
értem, de meg nem érthetem a vádakat.
A bíróság azon kérdésére, hogy elfogadja-e, a vádakban leírtakat, a Végrehajtói Kar elnöke
kijelentette, hogy nem követte el a terhére rótt bűncselekményeket és nem mond le a tárgyalásról.
Schadl ezután hosszan reagált a vádakra. Azt állította, hogy a végrehajtói karban elnökként sem ő döntött a fontosabb ügyekben mint például a végrehajtójelöltek „pontozása”, hanem a hivatal. Eu azért lehet fontos, mert a hivatal korábbi vezetője, a szintén vádlott P. Béla István kedden beismerte a bűnösségét. Őt azzal vádolják, hogy Schadl kívánságlistájának megfelelően pontozta a végrehajtói pályázatokat.
Nem alakítottam ki korrupciós kapcsolatot Völner Pállal, de ennek még értelme sem lett volna, mert Völnernek nem volt ráhatása ezekre a kinevezésekre. Azt is tagadom, hogy pénzt adtam volna Völner Pálnak. Azért nem volt tettenérés, mert nagyon jól tudták, hogy nincs mit tetten érni
– tette hozzá az ügyészek felé fordulva kissé gúnyos mosollyal Schadl György, aki szerint annak már több értelme lett volna, ha nem Völner Pállal, hanem a végrehajtók kinevezését aláíró Vízkelety Marian volt államtitkárral került volna „bűnös” kapcsolatba.
Schadl György szólt arról az esetről, amikor sofőrje és egyben bizalmasa a negyedrendű vádlott M. Viktor vitt „egy hármast” meg valami viszonylag „normális piát” Völner Pál nyergesújfalui házába.
Pár nappal korábban jártam bent Völnernél a minisztériumban. Komolyan gondolja az ügyészség, hogy akkor nem lett volna hárommillió forintja, amit odaadhadtam volna Völnernek? Össze kellett gyűjtenem, hogy lebumlizhassak Nyergesújfalura?
Schadl ezt követően tagadta, hogy előre megállapodott volna a leendő végrehajtókkal a kinevezésekről.
Hét végrehajtóból hatnak adtam kölcsön pénzt, hogy be tudják indítani az irodát, amíg nem férnek hozzá az osztalékhoz, de a kölcsönökről csak a kinevezések után állapodtunk meg
– közöltemSchadl.
Az elsőrendű vádlott ezután kitért arra a hat végrehajtóra akik kedden már beismerte bűnösségüket, de Schadl szerint csak azért, mert az ügyészség nyomást gyakorolt rájuk.
Azokat küldték előzetesbe, akik nem „megfelelő” vallomást tettek
– jelentette ki.
Schdl Györgyre az ügyészség 10 év letöltendő börtönt kért, míg Völner Pálra 8 évet és mindkét vádlott esetében a jogászi hivatástól való végleges eltiltást indítványoztak. A Schadl-Völner-ügy elsőfokú tárgyalása május végén kezdődhet.
Cikkünk frissül:
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »