Mostanában sok a feszültség mindenkiben, ez tény. A magnézium segít a stressz csökkentésében. Az Epsom-só, vagyis más néven keserűsó pedig hatékonyan felszívódó magnézium-szulfát. Fantasztikus hatásai vannak a bőrünkre, és nagyon sok mindenre használható.
A magnéziumból, kénből és oxigénből álló (MgSO4) keserűsónak nincs köze a valódi sóhoz, vagyis a konyhasóhoz mint azt sokan gondolják. A nevét egy angol kisvárosról, Epsomról kapta. Ez nem véletlen, hiszen itt a keserűsó nagy mennyiségben, természetes formában található meg. Ha szeretnéd beszerezni, akkor keresd a drogériák polcain, a gyógyszertárban vagy a bioboltokban, természetesen online is vásárolhatsz Epsom-sót – írja a bien.hu.
Ha a keserűsót vízbe szórod, magnéziumra és szulfátokra bomlik. Ezek a bőrön át szívódnak fel. A magnéziumpótlásnak ez a leghatékonyabb módja egyébként, hiszen így a hatóanyag nem kerül a májba, mint a szájon át szedett magnézium esetében, hanem a bőrfelületen keresztül jut a szervezetbe.
A magnézium sok élettani folyamat szabályozásában játszik szerepet. Ilyen a vérnyomás normál szinten tartása, az idegrendszer és az immunrendszer működése. Segíti az emésztést és még a fehérjék beépülését is. Ha magnéziumhiányod van, azt könnyen észreveheted, hiszen egyértelmű tünetei vannak: gyakran fáj a fejed, fájnak az izmaid, izomgörcsöket tapasztalsz, főleg a lábadban, rángatózik a szemhéjad, ideges és rosszkedvű lehetsz.
A magnéziumhiány súlyosabb esetben depresszióhoz is vezethet, alvászavarokat okozhat és hozzájárul a szív-érrendszeri betegségek kialakulásához is.
Akármennyire is táplálkozol egészségesen, a magnéziumot kizárólag ilyen módon nem tudod pótolni, mivel a ma kapható zöldségek és gyümölcsök magnéziumtartalma messze elmarad a néhány évtizeddel ezelőttihez képest. Ennek az oka a fokozott műtrágyázás, a termőföldek minőségének romlása.
Az Epsom-só kiváló választás a magnézium pótlására, ugyanakkor sok más dologra is használhatod.
Az Epsom-fürdőnek köszönhetően a hatóanyagok könnyebben jutnak rendeltetési helyükre, így a keserűsó igen hatékonyan enyhíti a fájdalmat és az izomgörcsöt. Ha elfáradtál egy egész napos gyalogtúrán, akkor is jó választás az Epsom-só.
Már kevés Epsom-sóval leradírozhatod a tested. Segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, közben frissíti, puhává teszi az egész bőrfelületet.
A napi rutinod egyik lépéseként használt, megszokott arctisztítódat felturbózhatod egy kis keserűsóval, így még hatékonyabb tisztítót és arcradírt kapsz.
Egyszerű hajdúsító keverék alkotóeleme az Epsom-só. Nem kell hozzá más, csak a megszokott hajbalzsamod (a legjobb, ha szulfátmentes). Egy rész balzsam, egy rész Epsom-só, és kész is a keverék. A még jobb hatás érdekében kissé melegítsd fel, és úgy vidd fel a hajad teljes hosszára. Fordíts különös figyelmet a hajtövekre. Tegyél a hajadra egy zuhanysapkát és pihenj 20-25 percet, majd öblítsd le a hajad.
Mosd meg az arcod langyos vízzel, és óvatosan töröld szárazra. Ezután keverj össze 2 evőkanál mézet és ugyanennyi Epsom-sót. Ezt az elegyet körkörös mozdulatokkal, lágyan masszírozd a bőrbe, majd hagyd hatni legalább 15 percig. Öblítsd le langyos vízzel. A méz megakadályozza a baktériumok elszaporodását, az Epsom-só pedig nyugtatja a bőrt és tisztítja a pórusokat.
Ne alkalmazd az Epsom-fürdőt akkor, ha kisbabád lesz, esetleg valamilyen súlyos krónikus betegséged van. Akkor is kerülnöd kell, ha nyílt seb, sérülés található a bőrödön.
Próbáld ki a fenti trükköket Epsom-sóval, fantasztikusan puha lesz a bőröd, kipihentnek és megújultnak érzed majd magad. Jó relaxálást!
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »