Ennyi pénzjutalmat kapnak a sikeres tokiói magyar olimpikonok

A magyar küldöttség kimondottan sikeres olimpiát zárt Tokióban, az 1996-os atlantai ötkarikás játékok óta a legtöbb dobogós helyezést érte el.

A 20 érmet szerző magyar csapat a 15. helyen végzett az éremtáblázaton 6 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzéremmel – írja az Origo.

Az olimpiai versenyszámok első nyolc helyezettje részesült pénzjutalomban, erről egyértelmű jogszabály van, a legnagyobb összeget a kajakos Csipes Tamara vihette haza.

A tokiói ötkarikás játékokon magyar szempontból a kajak-kenusok, az úszók, a vívók és a birkózók szerepeltek a legjobban.

A magyar kormány az olimpiai versenyszámok első nyolc helyezettjét megemelt pénzjutalomban részesíti, az első helyezett 50, a második 35,7, a harmadik 28,5, de még a nyolcadik is 2,8 millió forinttal gazdagodik.

A Blikk kiszámolta, hogy a legnagyobb összeget, 107,2 millió forintot Csipes Tamara kapta, aki a női kajaknégyes tagjaként címet védett, egyéniben ezüstérmes lett és párosban is volt egy negyedik helyezése.