Együttműködés a Pázmány BTK és a Katolikus Szeretetszolgálat között a szociálisvezető-képzés terén

Együttműködés a Pázmány BTK és a Katolikus Szeretetszolgálat között a szociálisvezető-képzés terén

A Katolikus Egyház számos szociális intézményt működtet, így elengedhetetlen az intézményrendszeren belül dolgozó vezetők képzése, tudásuk folyamatos fejlesztése. Ennek szakszerű megvalósítására írt alá együttműködési megállapodást a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara (PPKE BTK) és a Katolikus Szeretetszolgálat október 10-én, Budapesten.

A dokumentumot Birher Nándor, a PPKE BTK dékánja, illetve Vajda Norbert, a Katolikus Szeretetszolgálat főigazgatója írta alá.

A megállapodás célja a vezetői tevékenységhez szükséges alkalmasság és kompetenciák gyakorlatorientált fejlesztése. Ezzel a megállapodással a PPKE BTK és a Szeretetszolgálat előnyös feltételeket biztosít a szociális intézmények vezetőinek törvényben előírt kötelező továbbképzéseken való részvételéhez. Az együttműködés keretében a képzéshez az egyetem bocsátja rendelkezésre az oktatókat, míg a képzés helyszínét a Szeretetszolgálat adja.

A képzések a Szeretetszolgálat és az általa fenntartott intézményekben dolgozó, szociális vezetőképzésre vagy a megújító képzésre kötelezett munkatársak számára térítésmentesek.

Hírdetés

„A Katolikus Szeretetszolgálat a Katolikus Egyház módszertani intézete, így sokrétű a kapcsolatunk a különféle egyházi fenntartású szociális intézményekkel. Nagyon sok képzett emberre van szükség, olyanokra, akik megfelelő lelkülettel és szaktudással is bírnak” – mondta az együttműködési aláírás alkalmával Vajda Norbert. Kiemelte a szakmai kapcsolattartás fontosságát is, hozzátéve: tervezik létrehozni a szociális vezetőképzést elvégzők öregdiák-fórumát is, hogy ezek a szakemberek képzés után is kapcsolatban maradhassanak egymással.

A PPKE BTK által a szakirányú továbbképzések között meghirdetett szociális vezetőképzésen a ellátórendszer sokféle ágát képviselő szakemberek vesznek részt, így érkeznek intézményvezetői poszton dolgozók például idősotthonokból, gyermekvédelmi intézményekből, pszichiátriai otthonokból, illetve a szenvedélybeteg- és a hajléktalanellátás területéről is.

„Szociális intézményvezetők számára törvényben előírt kötelező képzésről beszélünk, de a Pázmány BTK abban is érdekelt, hogy egyúttal értéket is közvetítsünk. Ezt pedig akkor tudjuk elérni, ha olyan készségeket, tudást adunk át, amire a munkaerőpiacnak szüksége van. Vagyis olyan szakemberek képzésére törekszünk, akik a megszerzett tudásukat rögtön tudják alkalmazni a munkaerőpiacon. Professzionális vezetőkre van szükség a szociális ellátórendszerben is, a Katolikus Szeretetszolgálat ehhez profi környezetet biztosít” – fogalmazott az eseményen Birher Nándor, a PPKE BTK dékánja.

Forrás és fotó: PPKE BTK

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »