Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, február 2-án tartják a Katolikus Egyházban a megszentelt élet napját. Ebből az alkalomból az ezt megelőző napon, február 1-jén, szombaton Mátraverebély-Szentkúton találkoztak a Váci Egyházmegyében élő szerzetesi közösségek képviselői.
A szerzetesek a gyertyaszentelés után a Marton Zsolt megyéspüspöktől átvett mécsessel körmenetben vonultak be a kegytemplomba a szentmisére. Ez a gesztus azt fejezte ki, hogy a megszentelt élet az Egyházé, amely ezért hálával tartozik az Úrnak.
A szentmise keretében a szerzetesek megújították fogadalmaikat, és áldozatul egy-egy tömjénszemet helyeztek a parázsra.
Az ünneplést közös ebéddel fejeződött be.
A mátraverebély-szentkúti találkozónak nagy hagyománya van, évről évre a nemzeti kegyhelyen gyűlnek össze a Váci Egyházmegyében élő szerzetesek, hogy közösen adjanak hálát a megszentelt élet kegyekmeiért és hogy újabb hivatásokért imádkozzanak.
Forrás és fotó: Mátraverebély-Szentkúti Nemzeti Kegyhely
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »