Egyre több ország kér három oltást a turistáktól

Egyre több ország kér három oltást a turistáktól

Továbbra is rendkívül gyakran változnak egyes országok beutazási szabályai, így aki a következő napokban, hetekben szeretne utazni, indulás előtt mindenképpen tájékozódjon a legfrissebb intézkedésekről. A napokban számos ország jelentett be újabb korlátozásokat, de olyanok is akadnak, ahol már az enyhítés van napirenden – mivel a beutazókra az országban is hasonló szabályok vonatkoznak, mint a helyiekre, ezért ezeket is figyelni kell. És nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy továbbra is vannak országok – köztük Magyarország –, ahova korlátozás nélkül utazhatunk, a határon nem kérnek sem tesztet, sem oltási igazolást. Heti összefoglalónk. ​​​​​​​

 

Ausztria

Február elsejétől kötelező a koronavírus elleni oltás Ausztriában. Amennyiben ma, azaz csütörtökön a parlament megszavazza, Ausztriában mindenki számára kötelező lesz február elsejétől a koronavírus elleni oltás felvétele. Az oltások meglétét a rendőrség fogja ellenőrizni. Az oltatlanokat március közepétől büntetik, a bírság összege akár 3600 euró is lehet. A jogszabály – amelynek bevezetéséről már novemberben megjelentek az első híradások – minden 18 éves és afeletti, Ausztriában élő személyre vonatkozik majd, kivéve a terhes nőket és azokat a személyeket, akik orvosi alapon nem kaphatnak oltást. Ausztriába már hosszú ideje szinte csak oltással lehet beutazni.

Olaszország

Új korlátozások léptek életbe Olaszországban: a negatív Covid-19-teszt már nem lesz elegendő, hogy beüljünk egy bárba, vagy étterembe, oltásigazolványra lesz szükség. Az új szabályok értelmében 2022. január 10-től a veszélyhelyzet végéig Super Green Pass szükséges a szolgáltatások igénybevételéhez, például, hogy a szállodákban tartózkodhassunk, repülhessünk, vonatozhassunk, vagy étteremben ebédelhessünk. Míg az eredeti Green Passt már egy negatív teszttel meg lehetett szerezni, addig a Super Green Passt csak beoltottaknak, vagy koronavírusból felépült személyeknek adnak ki. Az utóbbira van szükség akkor is, ha múzeumba, gyógyfürdőbe vagy vidámparkba akarunk menni, vagy ha síelni szeretnénk Olaszország híres üdülőhelyein. A libegőket és a gondolákat is csak Super Green Pass birtokában használhatjuk. Az új szabályok március 31-ig lesznek érvényben, és 12 év felett a helyikre és a turistákra egyaránt vonatkoznak.

Franciaország

A francia alsóház vasárnap elfogadta a kormány legújabb intézkedéseit a koronavírus-járvány megfékezésére. A szigorítások miatt mostantól oltási igazolvány lesz a védettségi igazolványból, így az oltatlan emberek nem léphetnek be az éttermekbe, sportcsarnokokba és több más helyszínre sem. A 16 éven felüliek számára kötelező lesz az igazolványt bemutatni a szabadidős tevékenységek és a távolsági tömegközlekedés (repülőgépek, vonatok, buszok) igénybevételekor, tovább az éttermek és kocsmák (kivéve a közétkeztetést), vásárok, szemináriumok és kereskedelmi bemutatók látogatásánál. Február 15-től kezdődően az eddigi hét hónap helyett az utolsó dózis után négy hónappal egy emlékeztető oltást is fel kell venni ahhoz, hogy az igazolvány érvényes maradjon.

Görögország

Hírdetés

A görög egészségügyi miniszter bejelentése szerint február 1-jétől mindenki oltatlannak számít, aki nem vette fel a harmadik oltást. A két oltással rendelkezők oltási igazolványának érvényessége hét hónap után lejár. Ennek az utazókra is lesznek kihatásai. Beutazni ugyan nem egészen kilenc hónappal korábban kiállított oltási igazolványokkal is be lehet majd az országba az uniós szabályok értelmében, de az országon belül az ott élőkhöz hasonlóan azok a beutazók is oltatlannak számítanak majd, akik több mint hét hónapja kapták meg a második oltást, de a harmadikat még nem vették fel. Az éttermekbe, bárokba, mozikba, múzeumokba, klubokba és sportlétesítményekbe történő belépéshez érvényes oltási igazolásra vagy a gyógyultság 90 napnál nem régebbi igazolására van szükség.

Belgium

Belgium a védettségi igazolványokat oltási igazolványokkal váltaná fel. A jövőben a negatív koronavírusteszttel rendelkezők, vagy a betegségből kigyógyultak nem, hanem kizárólag a beoltottak részesülnének a rendkívüli intézkedések alóli kedvezményekben.

USA

Vége a járványügyi korlátozásoknak az üdülőhajókon az USA-ban. Alig két héttel ezelőtt az Amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) még a beoltott utasok számára sem javasolta a tengerjáró utakat, most viszont minden járványügyi korlátozást felold, mondván, hogy mostantól a hajótársaságok maguk csendőrködjenek a járványhelyzet felett a fedélzeten. Rochelle Walensky, a CDC igazgatója elmondta, hogy a szövetségi tisztviselők és a tengeri üdülőhajózási ágazat olyan megállapodásra jutott, amely az omikron variáns erőteljes terjedése ellenére is üzemben tartja az üdülőhajókat, amelyek több tízmillió dollárral járulnak hozzá a gazdasághoz. Érvelése szerint, a hajótársaságok saját hatáskörben is a legkörültekintőbben fognak eljárni, hiszen ez jól felfogott üzleti érdekük. A CDC által nyomon követett 109 tengerjáró hajó közül csak tizenkettőn jelentettek nulla Covid-esetet a fedélzeten.

Japán

Japán február végéig meghosszabbítja a külföldiekre vonatkozó, tavaly november 30. óta tartó beutazási tilalmat. A japán kormány eredetileg egy hónapra szerette volna bevezetni a zárlatot, miután a szigetországban azonosították az első omikronfertőzést. Megtiltották a nem Japánban élő külföldiek beutazását, a hazatérő japán állampolgárokat és külföldi lakosokat pedig hatóságilag kijelölt karanténban helyezték el, egyben 3500-ban maximálták az országba belépők számát – írja a kyodonews.net.

Mexikó

Mexikó eltörölte az online űrlap kitöltését. Mexikó sokak kedvencévé vált, hisz a pandémia óta teszt és karantén nélkül utazhatnak az országba a turisták. A belépés egyetlen feltétele egy online űrlap kitöltése volt, amit 2022. január 1.-vel eltöröltek. Mexikóban jelenleg a legtöbb hely korlátozás nélkül nyitva tart. Andrés Manuel López Obrador mexikói elnök sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az ország nem kívánja megkérni a turistákat, hogy nyilvános helyeken oltással igazolják magukat. Az egyes államok azonban bevezethetik saját szabályaikat. Mazatlanban például jelenleg oltást kérnek, amikor belépnek az éttermekbe és bárokba.

Szabó Laci, MTI, Turizmus.com, repjegykiraly.hu


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »