Egy új tanulmány szerint a meleg mégiscsak besegíthet a koronavírus ellen

Szó szerint reménysugarat adhat egy új tanulmány az új koronavírus terjedésével kapcsolatban, amely szerint erős korreláció van a meleg idő és a járvány lassulása között – írja az Index.

A kutatást a pekingi Csinghua Egyetem közgazdászai és adatelemzői készítették, az adatokat pedig ország járványügyi hivatalától kapták, így 4711 igazolt esetet tudtak megnézni. Arra voltak kíváncsiak, hogy ezeknek az eseteknek milyen kapcsolatai voltak más betegekkel, majd nagyon precíz statisztikai elemzéssel, modellezéssel, trend növekedési görbékkel és időjárási adatok elemzésével, és a betegek nyomon követésével és a következőre jutottak:

Az elemzés azt jelzi, hogy magas hőmérséklet és magas relatív páratartalom jelentősen lelassítja a betegség terjedését még a nagyobb népsűrűségű településeken is.

Hírdetés

Vagyis az új koronavírus az elemzések alapján hasonlóan viselkedik az influenzához, ez pedig azt jelenti, hogy a nyári időszakban csökkenhet a megbetegedések száma.

A jelzi és a lelassítja szavak, viszont most kiemelten fontosak, ugyanis adatelemzésről van szó, vagyis nem az történt, hogy ez a következtetés a vírus fehérjeszerkezetének elemzése után tudják ezt állítani a kutatók, és nem is arról beszélünk, hogy a meleg elpusztítja a vírusokat vagy nem terjednek.

Bár ez így meglehetősen sovány vigasznak tűnhet, de nem az. Már a vírus terjedésének lassulása is örömteli hír lenne, így lehetne ugyanis elérni, hogy mindenki megfelelő orvosi ellátásban részesüljön, és ne legyen túlterhelt az egészségügyi ellátórendszer.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy bár az északi féltekén most jönnek a melegebb napok, és ha lehet hinni az adatmodellezőknek, akkor a vírus lassulni fog, viszont a déli féltekén jön a tél, így azoknak az országoknak most kell felkészülni és megtenni minden óvintézkedést, hogy a vírus rohamos terjedését elkerüljék.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »