Egy hónapot adott Brüsszel a kormánynak, hogy módosítsa a Soros-fiúknak és -lányoknak kényelmetlen "civil"törvényt

Egy hónapot adott Brüsszel a kormánynak, hogy módosítsa a Soros-fiúknak és -lányoknak kényelmetlen "civil"törvényt

Újabb szakaszba léptette szerdán az Európai Bizottság a külföldről támogatott civil szervezetekre vonatkozó törvény miatt júliusban Magyarország ellen megindított kötelezettségszegési eljárást.

A brüsszeli testület közölte: úgynevezett indoklással ellátott véleményt küldött az ügyben a magyar kormánynak, ami az eljárás második szakaszát jelenti. Az "uniós jog végrehajtása felett őrködő" szervezet arról számolt be, hogy augusztus 14-én megkapták a magyar hatóságok válaszlevelét, de alapos elemzés után is fenntartják azon korábbi megállapításaikat, amelyek a jogsértési eljárás megindításához vezettek.

Az Európai Bizottság több szempontból is aggályosnak találja a civiltörvényt, amely a testület értékelése szerint "indokolatlan beavatkozást" jelent az uniós alapjogi chartában garantált jogokba, különösen az egyesülési szabadság, illetve a magánélet és a személyes adatok védelme terén.

Hírdetés

Brüsszel emellett úgy véli, hogy a jogszabály "indokolatlanul és aránytalanul korlátozza a tőke szabad mozgását", az új nyilvántartásba vételi, bejelentési és nyilvánosságra hozatali követelmények ugyanis "diszkriminatívak", és "szűkítik a civil szervezeteknek juttatott külföldi támogatásokat".

Magyarországnak egy hónapja van, hogy "összhangba hozza az uniós szabályokkal" a kifogásolt törvényt, különben a bizottság az Európai Bíróság elé terjesztheti az ügyet.

A parlament által júniusban elfogadott törvény értelmében a civil szervezetek kötelesek bejelenteni, ha a külföldi támogatásaik összege egy évben elérte a 7,2 millió forintot, és ebben az esetben külföldről támogatott szervezetként kell feltüntetniük magukat a kiadványaikon.

(MTI – HVG nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »