Folytatódik Heti progresszió rovatunk az elmúlt időszak leghaladóbb híreivel. Az olvasói leveleket ezúton is köszönöm, a [email protected] természetesen továbbra is üzemel.
3. Közhellyé vált, hogy a francia futballválogatottban lassan minden rassz képviselteti magát a fehéren kívül, de ha már itt tartunk, a többi nyugati ország sem áll sokkal jobban. Persze az, ami Nyugaton történik – ha jó, ha rossz – hazánkba is mindig eljut, csak késéssel, ám mindezek ellenére reméljük, hogy ami az összetételt illeti, a magyar válogatott előtt nem a francia példa lebeg.
A magyar U18-as válogatott keretébe kapott meghívást és mutatkozott be egy keddi felkészülési mérkőzésen a Machester Cityben „pallérozódó tehetség”, Michael Okeke, akinek anyja révén van magyar állampolgársága s könnyen elképzelhető, hogy a 17 éves középpályást idővel viszontlátjuk majd a felnőtt válogatottban is.
Bizonyára mindenki nagyon várja már…
2. Feltételezem nem vagyok vele egyedül, de borsódzik a hátam akkor, amikor egy híresség (az esetek döntő többségében a filmsztárok ilyenek) komolyabb szinten bele akar szólni tisztán politikai kérdésekbe, vagy a saját – javarészt sajnos liberális – elvrendszere alapján akár aktívan részt is vesz az eseményekben, kampányol, ilyesmi, rendszerint féligazságok nyomán.
Hangsúlyozom, hogy itt nem társadalmi ügyekről beszélek, hanem például arról, amit Luke Skywalker, azaz Mark Hamill művel. Véleménye mindenkinek lehet az orosz–ukrán háborúról, de hogy egy amerikai színész minden következmény nélkül drónokkal segítsen egy másik országot egy harmadik ellenében, átlép egy határt.
A Hamill által képviselt „adománygyűjtő alapítvány” már 500 drónt küldött Ukrajnába, hogy a „gonosz birodalma ellen” harcoljon (Mark Hamill korábban is aktívkodott már háború téren, Oroszországot a Star Warsból ismert Birodalomhoz, az Erő sötét oldalához hasonlította).
A színész szerint Ukrajnának azért van szüksége drónokra, mert „a drónok döntik el a háború kimenetelét, ezekkel védik a határaikat, az embereket, a földjeiket” – s bizonyára úgy gondolta, hogy ezek beszerzése az ő feladata.
Mark Hamill azért is fontoskodik, mert Zelenszkij őt nevezte ki a United24 nagykövetévé. A United24-et Ukrajna pedig azért hozta létre, hogy a kezdeményezésen keresztül adományokat gyűjthessenek drónokra.
1. Jeffrey Dahmer amerikai sorozatgyilkos neve akkor került eddig nem látott rivaldafénybe, miután a Netflix bemutatta a róla készült sorozatát. Mind a sorozat, mind pedig a Dahmert azóta övező reflektorfény külön elemzést érdemel, itt legyen elég annyi, hogy az illetőt többek részéről bizonyos furcsa „kultusz” követi.
Ugyanezen okokból történik, hogy idén halloweenkor sokan szeretnének a sorozatgyilkosnak öltözni, ám az eBay részéről ennek most vége, betiltja a Dahmerhez köthető jelmezeket, amelyek hirdetései szintén a Netflix sorozata nyomán ugrottak meg. A cég azzal indokolja döntését, hogy a felhasználóknak tilos olyan hirdetéseket feladni, amelyek „az erőszakot népszerűsítik vagy dicsőítik”.
Sokan a Netlix-sorozatot – így a Netlixet – okolják Dahmer „népszerűsége” miatt, persze a képlet a valóságban nem ilyen egyszerű, mint ahogy az sem, letilthatja-e, vagy egyáltalán érdemes-e letiltani az eBay-nek a szóban forgó jelmezeket.
Mára ezekkel a gondolatokkal zárjuk a rovatot, hamarosan ismét jelentkezünk egy újabb adag progresszióval.
Ábrahám Barnabás – Kuruc.info
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »