Döntőben a spanyolok

Döntőben a spanyolok Orosky Tamás2024. 07. 09., k – 22:54

Spanyolország 2:1-re legyőzte Franciaországot a labdarúgó-Eb első elődöntőjében.

Ami az egyik oldalon kimaradt (Fabian Ruiz fejese), az a másik oldalon nem: a 9. percben Kolo Muani fejesével megszerezték a vezetést a franciák. Rögtön hátra is húzódtak, a spanyolok egy kis idő után azonban fel tudták törni a védelmüket. Előbb Yamal lőtt szépségdíjas, kapufás gólt (és lett ezzel minden idők legfiatalabb Eb-gólszerzője, néhány nappal 17. születésnapja előtt), majd négy perccel később Dani Olmo alakított briliánsat a 16-oson belül, és lövése végül Koundé közvetítésével jutott el a kapuba – 2:1.

A franciák így a torna során először hátrányba kerültek, és gyorsan támadóbb focit kezdtek játszani. Az átütőerő, az ötlet azonban nem igazán volt meg náluk, leginkább beadások után veszélyeztettek a folytatásban. A hajrában egy kontra végén Mbappé önzőzte el a befejezést, így az eredmény nem változott, Spanyolország jutott a vasárnapi döntőbe.

A másik ágon Anglia Hollandiával találkozik az elődöntőben szerdán.

Forrás:ujszo.com